New Balance przedstawił linię produktów FuelCell. „Najszybsze buty w historii marki”

New Balance poinformował, że jeszcze tego lata wprowadzi na rynek linię produktów o nazwie FuelCell, która została stworzona, aby podnieść wydajność podczas biegu. Pierwszy but z serii – FuelCell Rebel – zadebiutował podczas Global Running Day, który odbył się 5 czerwca. W Polsce pierwsze modele pojawią się w sprzedaży jeszcze tego lata.

Jak czytamy w kominikacie prasowym, „specjaliści z Bostonu poświęcili setki godzin na szczegółową analizę biomechaniki ruchu najlepszych sportowców. Rejestrując wszystko z dokładnością do 1/10 sekundy, testowali udoskonalenia we wszystkich elementach buta biegowego takich jak: materiał, kształt, dopasowanie, wydajność itp. Suma wszystkich usprawnień pozwoliła im stworzyć produkty, w których biega się jeszcze szybciej.”

FuelCell 5280 kolce bez kolców

Ten model powstał przy współpracy z najlepszymi biegaczami z teamu New Balance specjalizującymi się w rywalizacji na dystansie jednej mili. New Balance reklamuje te buty jako najszysze z serii FuelCell. Moc ma zapewnić im płytka z wielokierunkowych włókien węglowych, której celem jest rozproszenie sił przy kontakcie stopy z twardym podłożem i jednoczesne oddanie energii podczas odbicia.

Jak informuje Biuro Prasowe New Balance, podeszwa środkowa w pełni wykorzystuje parametry pianki New Balance, zapewniając szybkość reakcji i odpowiednie dopasowanie kształtu.

FuelCell Rebel – wyższy poziom biegania

New Balance opisuje Rebel jako „odważny model, który optymalizuje zwrot energii i generuje dodatkową prędkość wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna.” To model, który powinien przypaść do gustu ambitnym amatorom, którzy chcą poprawiać swoje wyniki w bieganiu.

Podobnie jak w przypadku modelu FuelCell 5280 również Rebel powstał według wskazówek najszybszych zawodników teamu New Balance. Producent skorzystał z ich doświadczeń, aby stworzyć podeszwę zewnętrzną, która ma zróżnicowany bieżnik odpowiednio dostosowany do stylu biegania: ze śródstopia lub z palców.

Cholewka ma zapewniać lekkie, ale pewne dopasowanie, dzięki oddychającej warstwie podstawowej, a stabilność gwarantować ma umieszczona w części środkowej tkanina Trace Fibre.

W tym modelu technologia FuelCell zaimplementowana została w przedniej części, aby zapewnić szybkie odbicie i uczucie lekkości. 

FuelCell Propel – prędkość dla wszystkich

Ten model to ukłon w stronę osób biegających z pięty. Jak zapewnia amerykańska marka, ma zapewniać zwrot energii i wyższą prędkość w trakcie codziennego treningu. Odpowiadać za to ma znajdująca się w środkowej części podeszwy wysoce responsywna i odporna pianka, gwarantująca natychmiastową reakcję.

Propel został zaprojektowany z wykorzystaniem wygodnej cholewki Trace Fibre ze strefowym wsparciem oraz lekkiej, jednoczęściowej podeszwy NDurance.

FuelCell Echo – szybki i stylowy

FuelCell Echo to model o niższym profilu i bardziej opływowej sylwetce. Przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą być szybsi i przy okazji wyglądać wyjątkowo. Odpowiednie trzymanie pięty gwarantuje zapiętek TPU.

Podeszwa środkowa na całej długości opiera się na technologii FuelCell i piance zapewniającej najwyższą wydajność oraz zwrot energii. Z okazji tegorocznej edycji New York City Marathon model Echo będzie dostępny w specjalnej, limitowanej wersji kolorystycznej.

Jeszcze nie wiadomo, ile buty z serii FuelCell będą kosztować i gdzie konkretnie będzie można je nabyć.

Źródło: New Balance