Nie będzie czwartego biegu Barbarian Race w 2019 roku

Mimo, że organizator cyklu Barbarian Race zapowiadał w 2019 roku cztery edycje imprez to ostatnim tegorocznym wydarzeniem będzie impreza w Ustroniu zaplanowana na weekend 28-29 września. 

Za mną jedna z najtrudniejszych decyzji od początku stworzenia Barbariana. Większość z Was zna mnie osobiście i wie, że biegi OCR to moja pasja, której oddaje całe swoje serce. Z tym większym bólem muszę ogłosić, że 4 edycji w sezonie 2019 nie będzie – poinformował na Facebooku Grzegorz Szczechla, szef Barbarian Race.

– Przepraszam, że tak późno o tym informuję, jednak do samego końca walczyłem o to wydarzenie. Niestety moja ambicja, sympatia, a przede wszystkim szacunek do Was nie pozwolą mi na zorganizowanie eventu, który nie będzie w 100% barbarzyński, a taka byłaby ta edycja z bardzo wielu przyczyn, często niezależnych ode mnie. Mam nadzieję, że to zrozumiecie – dodał. 

Szef Barbarian Race przekonuje, że decyzja o odwołaniu czwartego biegu w 2019 roku nie jest zapowiedzią problemów cyklu w 2020 roku.

– Absolutnie nie, to była dla mnie bardzo trudna decyzja, dlatego tak długo zwlekałem z jej ogłoszeniem. Barbarian Race ma się bardzo dobrze. Dla mnie najważniejsza jest jakość wydarzeń i zadowolenie ich uczestników. Na naszej ostatniej imprezie w Wiśle mieliśmy ponad 3 tysiące wojowników! W dalszym ciągu będziemy rozwijać cykl, już myślimy i pracujemy nad kalendarzem biegów w 2020 roku – zapowiedział.

Tegoroczny cykl rozpoczął się w pierwszy weekend kwietnia od imprezy w Siemianowicach Śląskich, na początku czerwca odbyły się zawody w Wiśle, a sezon zakończy weekend z Barbarian Race w dniach 28-29 września.

red

fot. Marek Krakowski