Terytorialsi najlepsi w maratonie

Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Wojska Polskiego w Maratonie, które w tym roku były rozgrywane w ramach 20. PKO Poznań Maratonu. Był to pierwszy start żołnierzy WOT w wojskowej klasyfikacji biegu maratońskiego.

Tegoroczne mistrzostwa Wojska Polskiego w Maratonie rozegrane były w dniu 20 października w ramach jubileuszowego – 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza.

W drużynowym współzawodnictwie wojskowym klasyfikowana była 25-osobowa ekipa Wojsk Obrony Terytorialnej, której żołnierze reprezentowali siedem brygad OT (podlaską, lubelską, podkarpacką, warmińsko-mazurską, mazowiecką, świętokrzyską oraz małopolską).

Reprezentacja WOT zajęła pierwsze miejsce na jedenaście zespołów reprezentujących wszystkie rodzaje sił zbrojnych, wyprzedzając reprezentację Sił Powietrznych oraz 12. Dywizji Zmechanizowanej.

– Zwycięstwo terytorialsów jest tym bardziej cenne, że był to pierwszy start żołnierzy WOT w ramach Mistrzostw Wojska Polskiego w Maratonie – podkreśla ppłk Marek Pietrzak, Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej.

mat pras.