Nie ma przeszkód, aby w Ogrodniczkach zorganizować Hero Run Trail

27 lipca w Ogrodniczkach koło Białegostoku odbędzie się pierwsza edycja biegu Hero Run Trail na dystansie około 13km. Organizatorzy zapowiadają, że jego trasa będzie wymagająca. – To będzie prawdziwy bieg trailowy, który da uczestnikom konkretnie w kość. Stawią czoła naturze, będą piaski, woda, las, być może błoto. To czego na pewno nie będzie, to przeszkody. Te wystąpią w roli głównej dzień później, podczas biegu OCR pod szyldem Hero Run – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

 – Nie widzę przeszkód, żeby zaprosić biegaczy na nową formułę Hero Run Trail. Dlaczego? Bo po prostu ich tam nie będzie – przewrotnie pyta i sam sobie odpowiada Grzegorz Kuczyński z Fundacji Białystok Biega. – To idealna propozycja dla osób, które chcą zapoznać się z profilem trasy Hero Run przed niedzielnym startem oraz fanów biegów trailowych w wymagającym terenie. Wreszcie Hero Run Trail adresujemy również do tych, którzy nie chcą startować w biegu z przeszkodami, bo ich to po prostu nie kręci lub mają przesyt takich startów – wyjaśnia.

Trasa biegu trailowego pokryje się niemal w całości z biegiem przeszkodowym Hero Run, który w Ogrodniczkach odbędzie się dzień później. – Na pewno dołożymy kilka kilometrów, w sumie dystans powinien zamknąć się w około 13 kilometrach. Dysponujemy tutaj wspaniałym terenem do organizacji biegu trailowego. Jestem przekonany, że jego trasę docenią wszyscy uczestnicy, łącznie z tymi, którzy mają już na koncie starty w biegach terenowych – mówi Grzegorz Kuczyński.

Bieg Hero Run Trail uzupełni portfolio imprez Fundacji Białystok Biega, która organizuje m.in. PKO Białystok Półmaraton, największy bieg w Polsce wschodniej.

– Podlasie to region bogaty w ciekawe lokalizacje dla biegu przełajowego, jednak dotychczas nie były na jego terenie organizowane duże imprezy trailowe. Liczymy, że nasz pomysł na bieg Hero Run bez przeszkód chwyci. Celem, który przed sobą stawiamy, jest zorganizowanie całego weekendu pod znakiem wyzwania, jakim jest przekraczanie granic. Z przeszkodami lub bez – podkreśla szef imprezy.

Zapisy właśnie wystartowały

Na trailową odsłonę Hero Run już można zapisywać się na tej stronie. Pakiety startowe bez koszulki do 8 lipca kosztują 50 złotych, po tym terminie opłata wzrośnie o 10 złotych.

– Staraliśmy się, aby cena wpisowego było możliwie jak najniższa, dlatego zdecydowaliśmy, że przy rejestracji na bieg umożliwimy chętnym dokupienie koszulki startowej w cenie 35 złotych. Będzie to model na ramiączkach, taki sam jak ten, który otrzymają w pakiecie uczestnicy przeszkodowego Hero Run. Koszulki różnić będą się za to kolorem, trailowcy pobiegną w zielonych a przeszkodowcy w czarnych – informuje Grzegorz Kuczyński. – Na mecie na zawodników czekać będą piękne medale Hero Run przygotowane specjalnie dla edycji trail – dodaje.

Ogrodniczki, w których odbędą się lipcowe zawody Hero Run to miejscowość położona na trasie Białystok-Supraśl, oddalona od stolicy Podlasia o 12 kilometrów. Od 2011 roku miejsce znane przede wszystkim jako lokalizacja Pikniku Militarnego Operacja Wschód, jednej z największych w kraju imprez rekonstrukcyjnych. Na bieg będzie można dojechać samochodem, autobusem komunikacji miejskiej, a także rowerem, bowiem od Białegostoku prowadzi tutaj trasa rowerowa.

mat pras.

fot. Krzysztof Karpiński