Przed rokiem brąz, dzisiaj złoto. Monika Kaczmarek Mistrzynią Polski w biegu na 5km

W położonym w gminie Słupca Cieninie Zabornym odbyły się dzisiaj 8. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5 km. Tytuł mistrzowski wywalczyła Monika Kaczmarek, srebrny medal trafił do Beaty Lupy, a brązowy do Ewy Jagielskiej.

Przed rokiem 30-letnia zawodniczka AZS Łódź na ulicach Ursynowa sięgnęła po brązowy medal w ulicznym biegu na dystansie 5km. Dzisiaj w Cieninie Zabornym nie dała szans rywalkom i z czasem 16:43 dotarła do mety jako pierwsza.

– Jestem super szczęśliwa – powiedziała nam Monika Kaczmarek. – Biegło mi się bardzo dobrze, prowadziłam właściwie cały dystans. Czekałam na jakiś atak na ostatnim kilometrze. Faktycznie Beata Lupa próbowała mnie wyprzedzić, ale osłabła i udało mi się wygrać bieg – dodała zawodniczka, która w swoich dokonaniach ma m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski w maratonie wywalczony w 2016 roku.

Łodzianka dobrze czuła się na trasie poprowadzonej na dwóch pętlach o długości 2150m i 2850m. Wynik, który uzyskała dzisiaj jest tylko o 6 sekund gorszy, niż jej rekord życiowy.

8 sekund po liderce finiszowała Beata Lupa reprezentująca klub Biegaj z Pasją Szklarska Poręba. Przed rokiem na Mistrzostwach Polski z wynikiem 16:55 była piąta, dzisiaj pobiegła 3 sekundy szybciej i zgarnęła srebrny medal.

Podium uzupełniła Ewa Jagielska, która w Cieninie Zabornym bezskutecznie broniła wywalczonego przed rokiem tytułu wicemistrzyni kraju. Zawodniczka LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża uzyskała wynik 17:05.

8. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5 km odbyły się w ramach VI Biegu Ulicznego Cienińska Szóstka. Zawody wygrał Ukrainiec Dmytro Musiiatchenko z wynikiem 14:56. Drugie miejsce zajął Artur Olejan, który do mety dotarł 4 sekundy po zwycięzcy. Jako trzeci z czasem 15:37 sklasyfikowany został Adam Głogowski.

Wśród kobiet podium w kategorii Open było dokładnie takie samo jak w Mistrzostwach Polski.

Bieg w Cieninie Zabornym ukończyło 236 zawodników.

Przed tygodniem podczas 13. Biegu Ursynowa o medale Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5km rywalizowali mężczyźni. Niespodziewanie, ale całkiem zasłużenie tytuł najszybszego biegacza w Polsce na „piątkę” wywalczył Szymon Dorożyński z Opola. 

red

fot. facebook.com/Monika-Kaczmarek, Mariusz Pokrop