Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju z nowym sponsorem tytularnym i rekordową pulą nagród

Sponsorem tytularnym Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju przez najbliższe trzy lata będzie firma TAURON.  Jak informują organizatorzy koncern „zasili uczestników w energię niezbędną do bicia rekordów i przełamywania własnych barier.” Program sportowy trzydniowego Festiwalu, który odbędzie się w dniach 7-9 września obejmuje około 30 konkurencji biegowych ulicznych i górskich, przeznaczonych dla profesjonalistów i amatorów, dorosłych i dzieci. Rekordowa w skali kraju pula nagród przekracza 650 tysięcy złotych.

TAURON bierze udział w tegorocznym Festiwalu z hasłem „Rozgrzewamy TAURON Festiwal Biegowy – Rozgrzejemy też Twój dom”. Na krynickim deptaku w strefie kibica w piątek, 7 września, zaparkuje mobilny dom TAURONA. Będzie można w nim uzyskać wiele praktycznych informacji na temat możliwości wymiany ogrzewania na ekologiczne, a także porównać koszty eksploatacji różnych urządzeń.

Ponadto zawodnicy otrzymają pakiety startowe z atrakcyjnymi upominkami od TAURONA, a przedstawiciele firmy zorganizują i poprowadzą dla uczestników Festiwalu specjalną strefę aktywności z konkursami i innymi atrakcjami.

W ubiegłym roku TAURON był partnerem tytularnym jednego z biegów w ramach Festiwalu – „TAURON Ultramaraton 64 km”.

Nawet 40 tysięcy złotych za zwycięstwo w biegu 

Do uczestników 9. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju trafi dokładnie 514 nagród finansowych na łączną kwotę 473 100 zł oraz 307 nagród rzeczowych, w tym samochód osobowy. To rekordowa pula nagród w historii biegów w małopolskim uzdrowisku.

Najwięcej nagród i o najwyższej wartości otrzymają uczestnicy Biegu 7 Dolin 100 km – koronnej konkurencji TAURON Festiwalu Biegowego. Do zwycięzców rywalizacji na pięknej, ale wymagającej trasie w Beskidzie Sądeckim, którzy ustanowią rekordy trasy, trafi aż 40 tysięcy złotych. W kategorii open nagrody powędrują do 15 zawodników i zawodniczek. Z kolei w kategoriach wiekowych nagrodzonych zostanie 10 zawodniczek i zawodników, pod warunkiem, że do rywalizacji stanie co najmniej po 30 zawodników.

Biegi górskie – najpopularniejsza część Festiwalu – to ta część imprezy, w której nagrody urosły o ponad 100 procent w ujęciu rok do roku. Zwycięzcy i zwyciężczynie Biegu 7 Dolin 64 km zarobią po 4,2 tysiąca złotych, Biegu 7 Dolin 34 km po 2 tysiące złotych, tyle samo otrzymają tryumfatorzy biegu Runek Run 22 km. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki kategorii wiekowych otrzymają od 600 do 100 złotych, pod warunkiem udziału w rywalizacji co najmniej 20 zawodników w danej kategorii. Najlepsze zespoły nowego w Krynicy Drużynowego Biegu 7 Dolin 100 km (trzyosobowe składy) zarobią 12 tysięcy złotych.

W sumie do uczestników biegów na 100, 64, 34 i 22 km mogą trafić czeki na rekordową sumę 300 300 złotych.

Zwycięzcy  Życiowej Dziesiątki zarobią po 5 tysięcy złotych. Najlepsi Polacy, którzy złamią polski rekord trasy z Krynicy do Muszyny zostaną uhonorowani premią w wysokości 10 tysięcy złotych. W kategoriach wiekowych Życiowej Dziesiątki, które po raz pierwszy w historii zostaną rozpisane w podziale co 5 lat, nagrodzonych zostanie po pięcioro najlepszych zawodników – pod warunkiem, że na starcie stawi się co najmniej 70 zawodniczek / zawodników w danej kategorii.

Konspol Półmaraton i Koral Maraton to łączna pula nagród w wysokości ponad 50 tysięcy złotych. W kategoriach wiekowych czekają nagrody od 600 do 100 złotych, pod warunkiem startu odpowiednio 20 i 10 zawodniczek / zawodników.

Zwycięzcy festiwalowej etapówki – BRUBECK IRON RUN – zarobią po 2 tysiące złotych. Podobnie jak w ubiegłych latach organizator wyłoni najlepszych w kategoriach wiekowych mężczyzn (do 39 lat / 40 lat i powyżej) oraz kategorii open kobiet.

Kto wyjedzie z Krynicy-Zdroju nowym samochodem?

Nagrodą główną 9. TAURON Festiwalu BIegowego ponownie będzie samochód osobowy, ufundowany przez Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral” z Nowego Sącza – partnera tytularnego Koral Maratonu i partnera Festiwalu Biegowego od pierwszej edycji imprezy. Auto zostanie rozlosowane wśród uczestników Biegu 7 Dolin 100 / 64 / 34 km, Runek Run 22 km, Konspol Półmaratonu, Koral Maratonu oraz BRUBECK IRON RUN.

Festiwal Biegowy w Krynicy po raz dziewiąty

9. TAURON Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego odbędzie się w dniach 7-9 września w Krynicy-Zdroju. Lista zgłoszeń imprezy zawiera już ponad 7,3 tysiąca osób.

– Trwają zapisy – nie ma limitów czy losowania uczestników, także w biegach ultra i górskich, a ostatnie numery startowe będą wydawane w biurze zawodów na krynickim deptaku – podkreślają organizatorzy Festiwalu.

TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez biegowych w Europie. ​Wydarzenie, które nieprzerwanie od 2010 roku w pierwszy pełny weekend września przyciąga tysiące fanów biegania, stało się już tradycją.

Najmłodsi ścigają się na deptaku, dorośli przemierzają ulice, drogi i górskie szlaki, pokonując królewski dystans 42 km maratonu, a ultrasi nawet 100 km po ścieżkach Beskidu Sądeckiego. W ten sposób w biegach na dystansie od 100 metrów do 100 kilometrów mogą uczestniczyć rodziny i grupy przyjaciół.

Festiwal Biegowy jest obszernie relacjonowany na antenach TVP oraz programów ogólnopolskich i rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Informacje z imprezy można znaleźć w ogólnopolskich portalach internetowych. Corocznie, każdy z uczestników Festiwalu znajduje swoje nazwisko w wydawanym po imprezie specjalnym, 24-stronicowym dodatku do ogólnopolskiego dziennika „Rzeczpospolita”, w którym są publikowane pełne wyniki wszystkich konkurencji, relacje z biegów, podsumowania oraz rozmowy z uczestnikami i gośćmi Festiwalu, a także galerie zdjęć z imprezy.

Program wydarzeń towarzyszących TAURON Festiwalu Biegowego obejmuje warsztaty, seminaria i spotkania z osobistościami sportu, biznesu, medycyny i kultury, a także strefy aktywności, targi EXPO i koncerty.

mat. pras.