Rekrut w sobotę, Classic w niedzielę. Runmageddon Poznań dla Tomasza Krawczyka

W miniony weekend w Country Parku „Pod Gajem” w Poznaniu odbyła się kolejna tegoroczna edycja ekstremalnego biegu z przeszkodami Runmageddon. Dobrą formą błysnął Tomasz Krawczyk z ekipy Husaria Race Team, który wygrał biegi Rekrut i Classic. Do mety zawodów w obu formułach dotarło niewiele ponad 2,5 tysiąca osób.

W sobotę uczestnicy Runmageddonu startowali w biegu w formule Rekrut, czyli na dystansie 6 kilometrów z 30 przeszkodami oraz Intro na trasie o połowę krótszej z piętnastką przeszkód.

W niedzielę najbardziej wytrzymali mieli do pokonania 12-kilometrowy dystans z ponad 50 przeszkodami. – To była świetna trasa, trochę wzniesień, woda, pagórki a do tego moje ulubione przeszkody. Indiana XL, Fireman, a także bieg z obciążeniem, który zawsze wyciska ze mnie wszystkie siły, ale dałem radę – wspomina zadowolony Grzegorz, to po dotarciu na linię mety.

Podczas Runmageddonu Poznań z trasą mierzyły się też dzieci i młodzież. Najmłodsi pokonywali wodną zjeżdżalnie Kubusia, wdrapywali się na ściany z balotów oraz na ścianki w wydaniu tradycyjnym. Wchodzili też do mrocznych dołów wykopanych w ziemi, które przykryte były płachtami.

Gdy zobaczyłam swoją córkę wchodzącą prawie pod ziemię, drżałam czy da radę, ale ku mojemu zdziwieniu nie miała ż tym żadnych problemów, a co więcej pokonała wszystkie przeszkody Runmageddonu i na mecie oznajmiła, że chce pobiec jeszcze w niedzielę – opowiada mama 5-letniej Leny.

Tomasz Krawczyk bierze wszystko

Każdego dnia podczas poznańskich biegów w godzinach porannych  startowała serie Elite czyli zawodnicy, którzy pokonując Runmageddon walczą o jak najlepszy czas. W sobotę w formule Rekrut najszybciej, bo w 34 minuty i 18 sekund na metę przybiegł Tomasz Krawczyk. Drugi finiszował Volodymyr Lykhitskyi z Ukrainy, a trzeci był Michał Kruczkowski.

Wśród kobiet najlepszy czas 54 minuty i 43 sekundy osiągnęła Julia Maciuszek. Drugi stopień podium należał do Patrycji Szostek, a na trzecim schodku stanęła Natalia Cicha.

W niedzielę ponownie Tomasz Krawczyk stanął na podium zdobywając pierwsze miejsce w formule Classic z czasem 1 godziny 4 minut i 54 sekund. Tuż po nim na metę dotarł Jakub Łukaszewski, a trzecią pozycję zdobył Maciej Serafin.

Najszybszą kobietą była Paulina Gawroniuk, która na mecie osiągneła czas 1 godziny 24 minut i 32 sekund.  Drugi wynik zdobyła Agnieszka Rynkiewicz, a podium, z miejscem trzecim, zamknęła Katarzyna Paplicka.

mat pras.