Upalny Bieg Marszałka dla Dobrowolskiego i Szyszki

Emil Dobrowolski i Anna Szyszka zwycięyżyli  XII Bieg Marszałka, który dzisiaj odbył się w Sulejówku. Bieg tradycyjnie odbył się przy upalnej aurze, która chyba niektórych zniechęciła do udziału. Na 616 zgłoszonych zawodników na linii startu stawiło się 440 osób. Biegu nie ukończyło 11 z nich.

Mimo skwaru bieg odbywał się szybkim tempie, a od początku ton rywalizacji nadawał Emil Dobrowolski, któremu do 3 km kroku dotrzymywali Maciej Badurek i Michał Bernardelli. Potem jednak biegacz z Chotomowa zaczął podkręcać tempo i po 6 km zdołał wypracować prawie 2 minuty przewagi nad kolejnymi zawodnikami.

Do mety kolejność już się nie zmieniła i Dobrowolski finiszował jako pierwszy z wynikiem 32:07. Drugi był Badurek (33:56), a trzeci zwycięzca z ubiegłego roku, Michał Bernardelli (34:20). Rekord trasy biegu w Sulejówku wynoszący 31:51 został tym samym nietknięty. Od pięciu lat należy do Artura Jabłońskiego.

Wśród kobiet od samego startu do mety prowadziła Anna Szyszka, która zdecydowanie wygrała z rezultatem 37:49. Za jej plecami trwała zacięta walka o drugie miejsce.  Ostatecznie zwycięsko z niej wyszła Edyta Miesiak, która uzyskała czas 41:41. Trzecia była Bożena Josypenko z wynikiem 42:07.

Warto odnotować, że w biegu tradycjnie wystartowali zawodnicy w mundurach. Najszybciej z dystansem 10km uporali się Krzysztof Żebrowski (38:31) oraz Anna Łazowska (1:00:22).