42,195 FM Podcast o kulisach rekordu Kamila Leśniaka na trasie UTMB

Kilka tygodni temu Kamil Leśniak jako pierwszy Polak w historii przełamał granicę 24 godzin na legendarnym biegu Ultra-Trail du Mont-Blanc. W nowym odcinku podcastu „42195FM – podcasty o bieganiu” utytułowany ultras opowiada o kulisach swojego wyczynu. Dowiecie się z niego o nieocenionej roli jednego z najmniej wymiernych i niemierzalnych parametrów biegacza – doświadczeniu.

Słuchaj podcastu:

Kamil Leśniak spełnił swoje marzenie i jako pierwszy Polak w historii zszedł poniżej 24 godzin podczas głównego dystansu UTMB. Biegacze muszą w jego trakcie pokonać 170 kilometrów trasą, której suma przewyższeń wynosi 10 000 m. Szlak prowadzi ich dookoła masywu Mont Blanc i przebiega przez trzy państwa: Szwajcarię, Francję i Włochy.

Wyczyn Leśniaka nie wziął się z przypadku. Startował on w UTMB, gdy tylko pozwolił mu na to dolny limit wieku tj. 21 lat. Swój debiut zaliczył w 2014 roku i od tamtej pory aż do teraz, bez skutku marzył o pojawieniu się na mecie w mniej niż dobę. Dotychczasowe próby kończyły się jednak niepowodzeniem, a Kamil z każdej z nich wyciągał wnioski, które ostatecznie dopiero w 2022 roku złożyły się na realizację jego planu.

Doświadczenie czyni mistrza?

W nowym odcinku podcastu 42,195 FM, Kuba Pawlak porozmawiał z utytułowanym polskim góralem i ultrasem, o tym jak zdobyte doświadczenia przełożyły się na historyczny wyczyn, którego dokonał.

Z rozmowy dowiecie się między innymi: Jak ewoluował jego trening i jakim metodom zawdzięcza swój progres? Dlaczego zdarza mu się płakać w trakcie długiego wysiłku? Czy trener Andrzej Orłowski rozgryzł już jego złożoną osobowość? Ile musi dopłacić do wyjazdu, by reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych?

Źródło: 42,195 FM Podcast