W niedzielę X edycja dobroczynnego biegu „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie”. Wciąż można wystartować

W najbliższą niedzielę, 16 czerwca punktualnie o godzinie 12:00 z mostu na rzece Wildze wystartuje jubileuszowa, X edycja dobroczynnego biegu „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie”. Tegorocznym Gościem Specjalnym jest aktorka Joanna Jabłczyńska. Zapisy wciąż trwają, a formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.bieg.truchtacz.pl

Pobiegnij w słusznej sprawie!

Już po raz dziesiąty mieszkańcy Garwolina i wszyscy miłośnicy ruchu będą mieli możliwość pobiec w biegu „AVON Kontra Przemoc  – Biegnij w Garwolinie”. Wydarzenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej AVON, organizowanej w 50 krajach na całym świecie – od 2008 roku również w Polsce.

Celem inicjatywy jest wsparcie osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Każdy uczestnik, który zakupi pakiet startowy wraz z bransoletką kampanii sygnowaną niebieską wstążką, wspiera Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ. Organizacja od 1995 roku udziela wsparcia psychologicznego i prawnego ofiarom przemocy fizycznej i psychicznej występującej w rodzinie.

Każdego roku prawie tysiąc zawodników przyjeżdża do Garwolina, żeby wraz z nami powiedzieć stanowcze „nie” przemocy. „AVON Kontra Przemoc” jednoczy ludzi o wielkim sercu i pozwala niewielkim kosztem zrobić coś naprawdę dobrego – to ogromna moc tego wydarzenia i jego najpiękniejsza cecha  – mówi Jarosław Kargol, Dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Bieg w Garwolinie od 2010 roku jest częścią naszej kampanii „AVON Kontra Przemoc”. W ramach tej inicjatywy od wielu lat walczymy o prawa ofiar przemocy i staramy się budować świadomość istnienia problemu w społeczeństwie. Dzięki zaangażowaniu Uczestników biegu możemy podarować „Niebieskiej Linii” nie tylko słowa wsparcia, ale też pomoc finansową, która umożliwia im dalszą sprawną działalność – mówi Piotr Mikołajski, Dyrektor fabryki AVON Operations Polska. – Przy okazji warto też zaznaczyć, że to świetna zabawa i doskonale zorganizowane wydarzenie. Nie możemy już doczekać się niedzieli!

Bieganie to sport dla każdego

Jak co roku, zawodnicy biegu „AVON Kontra Przemoc” mają do wyboru dwie trasy – główną na dystansie 10 km oraz tzw. Biegu Rodzinnego na dystansie 2 km. Takie rozwiązanie pozwala na start nie tylko zawodowcom i osobom intensywnie trenującym, ale również rodzinom z dziećmi i osobom starszym. Do X jubileuszowej edycji zgłosiło się prawie 800 osób, a liczba ta nieustannie rośnie  – jeśli i Ty chcesz wziąć udział, wejdź na stronę: www.bieg.truchtacz.pl i wypełnij formularz.

AVON Kontra Przemoc

Do udziału w wydarzeniu zapraszają Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a także główny sponsor – fabryka AVON Operations Polska.

mat.pras