70 zawodników PRO na starcie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Wśród nich Jan Frodeno

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019 cieszy się dużym zainteresowaniem zawodowych triathlonistów. Na udział w zawodach, które odbędą się w dniach 10-11 sierpnia w Gdyni zdecydowało się niemal 70 sportowców posiadających tzw. licencję PRO.

– To naprawdę niesamowite. Lista startowa robi wrażenie, a rywalizacja o zwycięstwo będzie niezwykle ciekawa – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji Sport Evolution, która jest wyłącznym licencjobiorcą marki IRONMAN na Polskę. – Do Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zgłosili się zawodnicy, którzy łącznie ponad 100 razy stawali na podium zawodów IRONMAN na całym świecie. Mamy trójkę olimpijczyków, a także medalistów mistrzostw Europy i świata – dodaje.

Wśród zawodników PRO, którzy wystartują w Gdyni znajdzie się również Jan Frodeno, mistrz olimpijski i dwukrotny Mistrz Świata IRONMAN. Niemiec jest uznawany za największą gwiazdę światowego triathlonu.

Na swoim koncie ma zwycięstwa w najważniejszych imprezach na wszystkich dystansach, w tym złoto olimpijskie z Pekinu (2008), dwa tytuły Mistrza Świata IRONMAN (2015 i 2016) oraz dwa zwycięstwa w Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 (2015, 2018). Jest także rekordzistą świata na pełnym dystansie. W 2016 roku, dystans 3,8 km pływania, 180 km na rowerze i 42,2 km biegu pokonał w czasie 7 godzin 35 minut i 39 sekund.

Finisz zapisów

Do tegorocznych zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zostały dwa tygodnie. Na głównym dystansie IRONMAN 70.3 jest już ponad 2,1 tysiąca zawodników z 56 krajów świata. Obcokrajowcy stanowią w tym roku aż 35% wszystkich uczestników.

W zasadzie podwoiliśmy liczbę zawodników z zagranicy w ostatnich 3 latach. Wzrost odsetka obcokrajowców jest też bardzo wyraźny w porównaniu z ubiegłym rokiem. Cieszymy się, że Gdynia tak mocno zaznacza swoją obecność na triathlonowej mapie świata – mówi Michał Drelich.

Do końca lipca trwają jeszcze zapisy do startu w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Można dołączyć do rywalizacji na głównym dystansie, a także zapisać się na Wiśniowski IRONKIDS Gdynia, gdzie na ten moment lista startowa obejmuje 250 osób. Nie ma już jednak miejsc na dystans sprinterski i sztafety.

Dzięki pomocy firm Enea oraz Wiśniowski ponownie powstanie na Plaży Miejskiej w Gdyni ogólnodostępna Strefa Rodzinna. Motywem przewodnim tegorocznej strefy będzie klimat morski. Wszystkie atrakcje w strefie będą bezpłatne.

Wiele będzie się też działo na trasie biegowej, a to dzięki współpracy z firmą Red Bull, która wystawi aż 3 sceny muzyczne oraz imprezowy samochód Chojrak. Całość zostanie uzupełniona najlepszymi polskimi zespołami batukadowymi – mówi Michał Drelich. – Mam też przyjemność poinformować, że dzięki współpracy z firmą Enea przedłużyliśmy umowę na obsługę medialną wydarzenia z Telewizją Polską, która w okresie poprzedzającym zawody wyemituje cykl felietonów w „Pytaniu na Śniadanie” w TVP2. Gośćmi cyklu będą ambasadorzy biorący udział w akcji charytatywnej #TRI2help – dodaje.

Imprezę będzie można także obejrzeć na YouTube, w portalu Interia.pl oraz na oficjalnych stronach internetowych ironmangdynia.pl i ironman.com.

Po raz pierwszy będziemy prowadzić transmisję w języku angielskim, by dotrzeć do widzów na całym świecie – mówi Michał Drelich.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia 2019 r. Zapisy trwają do 31 lipca.

mat pras.