adidas przedstawił model Ultraboost 19 w nowej kolorystyce

adidas przedstawił dzisiaj najnowszą kolorystykę modelu Ultraboost 19, który charakteryzuje się uproszczoną konstrukcją. W wariancie dla kobiet buty są kremowo-pomarańczowe z niebieskimi wstawkami, a dla mężczyzn czarne z pomarańczowymi elementami w przedniej części cholewki. W komunikacie prasowym czytamy, że „zrewolucjonizowana sylwetka Ultraboost 19 inspirowana jest nową erą biegania i fitnessu.”

Technologia Boost zadebiutowała w 2013 roku. Najnowszy model Ultraboost powstał przy współpracy projektantów adidas i społeczności biegaczy z całego świata. Opracowali zupełnie nowe podejście do buta biegowego i wspólnie uprościli konstrukcję oryginalnego adidas Ultraboost. W efekcie z siedemnastu zostały jedynie cztery elementy.

– Boost to nasza unikalna technologia wykorzystana w podeszwie środkowej, która zapewnia najlepszy komfort w każdych warunkach. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem tego materiału w celu wykreowania różnorodnych wrażeń amortyzujących dla wszystkich typów biegaczy. W Ultraboost 19 dodaliśmy 20% więcej Boosta, dając biegaczom jeszcze większy zwrot energii na każdym kroku oraz poczucie pewności, że z technologią Boost mogą wszystko – powiedział Sam Handy, odpowiedzialny za design w adidas Running.

W nowym modelu Ultraboost oznaczonym numerem 19 poprawiono m.in. konstrukcję elementu Tuned Torsion Spring znajdującego się w podeszwie, aby zapewniał jeszcze większą stabilizację podczas lądowania i dodawał przyspieszenia przy wybiciu.

Poza tym wśród istotnych zmian producent wymienia również stabilizator pięty 3D Heel Frame, którego zadaniem jest przytrzymywanie stopy podczas uderzenia, zapewniając zwiększone wsparcie i stabilność dla pewniejszego biegu.

Zwraca również uwagę na wykorzystanie pionierskiej, jednoczęściowej cholewki Primeknit 360, która otacza stopę dla większego wsparcia i poczucia lekkości.

Źródło: adidas