Najlepszych Rekrutów ma Socios Silesia

Dokładnie 3116 uczestników w miniony weekend pokonało Runmageddon Rekrut w Arenie Gliwice. Dodatkowo około tysiąca dzieci i młodzieży wystartowało w biegach w formułach Kids i Junior. Indywidualnie sobotnie zawody wygrał Wojciech Brzoskwinia i Alicja Jasińska, drużynowo równych sobie nie miała ekipa Socios Silesia.

Nagłośnienie, światła i rozstawione w Arenie Gliwice przeszkody pozwoliły uczestnikom poczuć się jak na prawdziwych igrzyskach. Na trybunach zasiedli kibice, którzy mogli dopingować i podziwiać zawodników zmagających się z konstrukcjami o różnym stopniu trudności. 

– Niby ta trasa nie była jakoś niebywale trudna, ale dostarczyła naprawdę świetnych emocji. Arena Gliwice, piękne miejsce, gdzie czuć sportowego ducha, świetnie sprawdziła się jako linia startu i mety. Trasa była różnorodna raz cięższe, raz lżejsze przeszkody i na koniec wyciskacze łez lub jak kto woli potu: Oponeo i Multirig. Świetna zabawa! – opowiada Tomek z Katowic startujący w Runmageddonie po raz piąty.

Pierwszego dnia odbył się bieg na dystansie Rekrut, który oznacza 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami. Uczestnicy biegu w formule Rekrut mierzyli się z przeszkodami konstrukcyjnymi np.:  Multirig, Fireman, które wymagały od nich dużej sprawności fizycznej oraz przygodowymi jak Indiana XXL, gdzie musieli skoczyć na linie do wody. 

Jako pierwsza wystartowała fala Elite, w której o zwycięstwo walczyli najlepsi biegacze. Zawody wygrał Wojciech Brzoskwinia z ekipy Husaria Race Team z czasem 30:28 przed zawodnikami Socios Silesia – Piotrem Królem (31:01) i Dmytro Selianinem, który finiszował z czasem 33:11. 

Najszybszą kobietą gliwickiej edycji była Alicja Jasińska biegająca w barwach Gorący Potok Team. Na mecie uzyskała wynik 49:15 i wyraźnie wyprzedziła dwie zawodniczki Husarii Race Team – Patrycję Klonowicz (57:29) i Agatę Pietroszek (57:47).

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się ekipa Socios Silesia przed Husarią Race Team oraz Denisteam.

Wiek to tylko liczba

W sobotę swoją siłę i charakter sprawdzały też dzieci i młodzież od 4 do 15 roku życia.  Drugiego dnia, na starcie Runmageddonu stanęli uczestnicy formuły Intro, a wśród nich Aleksandra – najstarsza uczestniczka, która mając 81 lat w niedzielę zmierzyła się z tym wyzwaniem po raz trzeci wy życiu. 

Tego dnia po raz pierwszy chętni mogli wziąć udział w Runmageddonie Family, czyli rodzinnym starciu z przeszkodami.

red na podstawie mat pras.