Biegi Górskie nad morzem? To możliwe!

Gdańskie Biegi Leśne to cykl górskich biegów przełajowych na dystansach 5 i 10 km odbywających się na terenie stolicy województwa pomorskiego. Zawody rozgrywane są na specjalnie wyznaczonej pętli biegnącej ścieżkami leśnymi z sumą przewyższeń około 250 metrów. Najbliższa edycja imprezy już 3 sierpnia.

Bieg odbywa się na trasie w formie pętli o długości 5 kilometrów. Start i meta znajdować się będą na Podleśnej Polanie, nieopodal III Liceum Ogólnokształcącego. Oprócz biegów na głównych dystansach 5 i 10 km odbędą się też biegi dla dzieci i młodzieży. Dostępne będą cztery dystanse w zależności od wieku dziecka.

Najkrótszy dystans będzie liczył 150 metrów odpowiedni dla dzieci w wieku do sześciu lat. Dłuższe trasy dziecięce o długościach 300, 600 i 800 metrów będą przebiegały w okolicach pomnika Gutenberga.

– Liczymy, że zabawa biegowa pozwoli wzbudzić wśród dzieci pasję do aktywności na świeżym powietrzu już od najmłodszych lat – mówią organizatorzy.

Bieg główny na dystansie 10 km wystartuje o godzinie 11:00, dziesięć minut później na trasę wyruszą uczestnicy „piątki”. Wcześniej, od godziny 10:20 odbywać się będą biegi dla dzieci i młodzieży.

Zapisy już tylko na miejscu

Biuro zawodów znajdować będzie się na polance na końcu ulicy Podleśnej w Gdańsku. W tym samym miejscu będzie można zapisać się na bieg. Opłata startowa na zawody dla dorosłych wynosi 40 złotych, za udział w biegach dziecięcych trzeba będzie zapłacić 15 złotych.

Wydarzenie organizowane jest od ubiegłego roku przez Klub Harpagan z Gdańska, który specjalizuje się przede wszystkim w biegach na orientację. Klub istnieje od 2005 roku, odpowiada m.in. za Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan, którego pierwsza edycja odbyła się 30 lat temu. Tradycję imprezy zapoczątkował klub Neptun.

Kolejne tegoroczne edycje Gdańskich Biegów Leśnych odbędą się 7 września i 5 października.

red

fot. Tomasz Szauer