Garmin przedstawia serię fenix 6. Pierwszy zegarek ładowany energią słoneczną

Garmin ogłosił dzisiaj premierę nowej generacji flagowych multisportowych smartwatchy GPS – serię fenix 6. Urządzenia wyposażone zostały w nowe funkcje umożliwiające m.in. zarządzanie zużyciem energii czy rozplanowanie tempa biegu w czasie zawodów dzięki technologii PacePro. Nowe modele posiadają największe wyświetlacze wśród zegarków Garmin.

– Z dumą przedstawiamy ładowany energią słoneczną fenix 6X Pro Solar, który oferuje użytkownikom wszystkie funkcje, których oczekują od zegarków z tej serii wraz ze zwiększoną żywotnością baterii i większym wyświetlaczem. Nasza najnowsza technologia ładowania solarnego, to tylko jeden z elementów którym definiujemy na nowo oczekiwania wobec serii fenix 6. To także wzbogacone funkcje, oraz odświeżony design, który przypadnie do gustu wszystkim sportowcom i podróżnikom – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

fenix 6X Pro Solar

To pierwszy zegarek Garmin ładowany energią słoneczną. Wykorzystano w nim transparentną soczewkę ładującą Power Glass, która pozwala wydłużyć czas pracy baterii.

Dzięki technologii ładowania solarnego, użytkownicy zyskają więcej czasu, aby korzystać z funkcji treningowych, nawigacyjnych, słuchania muzyki i wielu innych. Czas pracy baterii w modelu fenix 6X Pro Solar w trybie smartwatcha wynosi do 21 dni, plus dodatkowe 3 dni przy wykorzystaniu ładowania słonecznego.

Seria fēnix 6 – Pro & Sapphire

fenix 6 i fenix 6X to multisportowe zegarki GPS, które charakteryzują się wytrzymałą, a jednocześnie wyrafinowaną konstrukcją.

Producent podkreśla, że zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalny komfort i idealne dopasowanie do nadgarstka. Powiększone wyświetlacze mają teraz odpowiednio 1.3 oraz 1.4 cala, co oznacza, że w porównaniu z serią 5 mają większe powierzchnie o odpowiednio 17% i 36%.

fenix 6 oznaczony literą S pozostaje zegarkiem dla osób o drobniejszej budowie i wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 1.2 cala.

FacePro pomoże utrzymać tempo na zawodach

Zegarki z serii fenix 6 wyposażone zostały w funkcję PacePro, która została stworzona z myślą o biegaczach i utrzymaniu strategii tempa podczas zawodów. Wskazówki dotyczące tempa dostosowane są teraz do profilu wysokości trasy.

Zawodnicy mogą zaplanować swoje tempo w ustawieniach zegarka lub przygotować wcześniej trening w aplikacji Garmin Connect  na telefonie lub komputerze.

W trakcie biegu, użytkownik może podejrzeć na tarczy zegarka docelowe tempo interwału, rzeczywiste tempo, dystans do następnego interwału, a także różnicę czasową wobec wyznaczonego celu.

Poza tym, nowe modele Garmin mają wgrane fabrycznie mapy TopoActive Europe, a także dodatkowe mapy dedykowane aktywnościom, takie jak plany ponad 2 tysięcy ośrodków narciarskich na całym świecie, czy 41 tysięcy pól golfowych.

– Z pamięcią muzyczną na ponad 2 tysięcy utworów oraz dostępem do najpopularniejszych serwisów streamingowych nie potrzebujesz już zabierać ze sobą telefonu, by słuchać ulubionej muzyki podczas aktywności – podkreśla producent.

Timer odliczy czas pracy zegarka

Nowa funkcja Power Manager pozwala sprawdzić, jak ustawienia i czujniki zegarka wpływają na żywotność baterii. Aby mieć pewność, że zegarek nie rozładuje się podczas długiego biegu, pozostała ilość baterii może być prezentowana w formie timera, który odlicza pozostały czas pracy zegarka.

Użytkownicy mogą zarządzać zużyciem baterii poprzez wyłączanie części funkcji – dzięki temu można zaoszczędzić cenne minuty, potrzebne do ukończenia treningu.

Dla najbardziej zaangażowanych sportowców, seria fenix 6 oferuje popularną funkcję ClimbPro, która pozwala biegaczom i rowerzystom sprawdzić profil wzniesienia podczas podjazdów i podbiegów.

Zegarki z serii fenix 6 mają pełną gamę łatwych i gotowych do użycia funkcji, takich jak predefiniowane profile treningowe, czy szacunki pułapu tlenowego uwzględniające wysokość nad poziomem morza i temperaturę otoczenia.

Wszystkie modele mają unowocześniony nadgarstkowy pomiar tętna, który monitoruje poziom stresu przez cały dzień i działa pod wodą podczas treningów pływackich.

Technologia Pulse Ox mierzy poziom saturacji krwi, uzupełniając dane monitoringu snu i aklimatyzacji na wysokościach. Innowacyjna funkcja Body Battery, która mierzy poziom energii, pozwala sprawdzić zapasy sił w danym momencie i zaplanować optymalny czas na trening, sen lub odpoczynek.

Z zegarkami serii fenix 6 łatwo pozostać w kontakcie przez cały dzień dzięki informacjom z telefonu o przychodzących połączeniach, SMS-ach, mailach i innych powiadomieniach.

Garmin Pay – zbliżone, zapłacone

Wszystkie modele mają funkcję zbliżeniowych płatności Garmin Pay, dzięki której użytkownicy nie muszą za każdym razem pamiętać o zabieraniu ze sobą gotówki czy karty płatniczej. Wystarczy nacisnąć guzik i zbliżyć zegarek do odpowiedniego miejsca – ta usługa dostępna jest już w większości krajów na świecie, również w Polsce.

Premiera nowych zegarków Garmin odbyła się dzisiaj w czasie festiwalu biegów górskich Ultra-Trail du Mont-Blanc w Chamonix. Od 26 sierpnia do 1 września można odwiedzić stoisko Garmin i obejrzeć kolekcję na żywo w miasteczku festiwalowym UTMB.

Zegarki z serii fenix 6 dostępne są od dziś w sugerowanej cenie detalicznej 599.99 euro czyli około 2,6 tysiąca złotych.

Źródło: Garmin