Marcin Lewandowski poprawił własny rekord Polski na 1500 m!

Podczas wczorajszego mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu Marcin Lewandowski w biegu na dystansie 1500 m uzyskał rewelacyjny czas 3:31,95 i tym samym poprawił własny rekord Polski!

Bieg miał bardzo mocną obsadę. W stawce zawodników znaleźli się m.in. Etiopczyk Samuel Tefera, Norwegowie Jakob i Filip Ingebrigtsen oraz reprezentant Ugandy Ronald Musagala. To zwiastowało szybkie tempo biegu i faktycznie od początku takie było. Lewandowski na pierwszych okrążeniach trzymał się z tyłu i trzymał siły na mocny finisz.


Na mecie zameldował się jako dziesiąty, ale udało mu się ustanowić nowy rekord Polski – 3:31,95. Bieg wygrał Musagala z wynikiem 3:30,58. Drugi był reprezentujący Dżibuti Ayanleh Souleiman (3:30,66), a trzeci najmłodszy z braci Ingebrigtsenów – Jakob (3:31,06).

– Kolejny mega fajny bieg. To była tylko kwestia czasu, ale dostałem drugą szansę w tym roku pobiegania mocnego półtoraczka i wykorzystałem ją. Mega się cieszę z nowego rekordu Polski, ale po to tu przyjechałem – skomentował na Instagramie Marcin Lewandowski. – Ostatnie treningi pokazywały, że powinno być dobrze. Zrobiłem swoje, ale bieg nie był idealny. Jestem cały poobijany, dużo krwi mi leci z piszczeli. Całe 1500 m musiałem się przepychać, a przed metą musiałem praktycznie stanąć, bo nie było miejsca, gdzie wyprzedzać. Mega fajna robota i pamiętajcie, że mamy jeszcze pięć tygodni do mistrzostw świata i dużo rzeczy do zrobienia  – podsumował.

Dzisiaj o 16:25 Marcin Lewandowski powinien pojawić się w Radomiu na starcie biegu na 1500 m podczas 95. PZLA Mistrzostw Polski.

red

fot. Paweł Skraba