Od dzisiaj 95. PZLA Mistrzostwa Polski. Gwiazdy lekkiej atletyki zaświecą w Radomiu

Dzisiaj o godzinie 15:05 ruszają 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, których gospodarzem jest Radom. Organizatorzy poinformowali, że wejściówki na imprezę zakupiło ponad 5 tysięcy kibiców. 

Mistrzostwa odbędą się na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym przy ul. Narutowicza. Gospodarze podkreślają, że robią wszystko by impreza zakończyła się sukcesem tak sportowym jak i organizacyjnym.

– Za nami wiele miesięcy trudnej pracy. Wiele wyzwań związanych m.in. z przygotowaniem obiektu. Dziś w organizację wydarzenia zaangażowanych jest 180 osób. Zajmują się najróżniejszymi sprawami – od wydawałoby się drobnych tematów, po naprawdę duże rzeczy. Jestem jednak głęboko przekonany, że wszystko będzie precyzyjnie przygotowane – zapewnia Mateusz Tyczyński, dyrektor mistrzostw.

W weekend w Radomiu wystartuje cała polska kadra, w tym członkowie zwycięskiego zespołu z drużynowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy.

– Tak naprawdę tutaj będzie jeszcze więcej naszych gwiazd niż w Bydgoszczy. Tam mogliśmy wystawić tylko jednego zawodnika w konkurencji. Na mistrzostwach Polski będą zatem wielkie pojedynki np. w pchnięciu kulą pomiędzy Konradem Bukowieckim i Michałem Haratykiem, świetne będą też biegi na 400 metrów pań z Aniołkami Matusińskiego – zapewnia Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA dodając, że w Radomiu wielu zawodników będzie miało ostatnią szansę na wypełnienia kwalifikacji do mistrzostw świata w Dosze.

Jedną z gwiazd mistrzostw, która może liczyć na największy aplauz kibiców jest radomianka Martyna Kotwiła. Jak podkreśla brązowa medalistka mistrzostw świata U20 z przed roku występ przed własnymi sympatykami jest wyjątkowy.

– Będę czuła to wsparcie z trybun i z pewnością bieżnia mnie poniesie. Postaram się o jak najlepszy wynik – zapewnia zawodniczka miejscowego klubu RLTL-ZTE.

Bilety na 95. PZLA Mistrzostwa Polski są jeszcze dostępne w kasach stadionu, centrum informacji na dworcu PKP w Radomiu oraz w Internecie. Dotychczas swoje wejściówki zakupiło ponad 5 tysięcy osób. Szczegółowy program imprez dostępny jest na tej stronie.

Początek zawodów w piątkowe popołudnie. Pierwszy finał tuż po godzinie 15:00, oficjalnie otwarcie o 17:00. Transmisje z Radomia przeprowadzi TVP Sport, sesje nie objęte relacją telewizyjną pokaże kanał KP-Sport.

Źródło: radom2019.pl