Ponad 6 tysięcy biegaczy zapisanych na Bieg Niepodległości w Poznaniu. Impreza za mniej niż 100 dni

Za 99 dni w Poznaniu odbędzie się czwarta edycja Biegu Niepodległości RunPoland. Na liście startowej listopadowej imprezy znajduje się ponad 6 tysięcy osób. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział 22,5 tysięcy uczestników, tym samym padł rekord frekwencji na polskim biegu ulicznym bez względu na dystans.

– W historii świata był to dziesiąty największy bieg na 10 kilometrów a w historii Europy wśród największych biegów na dychę uplasował się na czołowym trzecim miejscu – poinformował nas Artur Kujawiński, organizator biegu. –  Kolejne laury zostały przypieczętowane za najpiękniejszy medal imprez biegowych w sezonie 2018 oraz za najlepszą imprezę sportową roku zorganizowaną w Poznaniu bez podziału na dyscypliny. Wspaniała organizacja i wyjątkowa atmosfera świętowania rocznicy dnia odzyskania niepodległości sprawiają, że co roku jest to wiodące wydarzenie sportowe na polskiej mapie biegów masowych – dodaje.


W tym roku na mecie poznańskiego biegu na uczestników czekać będą medale w kształcie statuetki Husarza. Organizatorzy zapewniają, że trofeum będzie pokryte srebrem.

– Polski husarz jest symbolem zwycięstwa i zwiastunem wolności. W pozycji oddającej hołd przywołuje pamięć o swoich zasłużonych poprzednikach. 11 listopada w Poznaniu każdy może biegowym wysiłkiem uczcić swoich bohaterów i wywalczyć swoją statuetkę.  Na mecie na uczestników czekać będą tradycyjne rogale świętomarcińskie, targi kulinarne oraz jedyne w skali kraju obchody ulicy św. Marcin z niesamowitym korowodem zakończonym wieczornym pokazem sztucznych ogni – wylicza Artur Kujawiński.

Zapisy na poznański bieg trwają na tej stronie. Aktualnie za pakiet startowy trzeba zapłacić 79 złotych. Gdy na liście startowej będzie ponad 7 tysięcy uczestników wpisowe wzrośnie o 10 złotych.

Zgodnie z regulaminem po 31 sierpnia opłata startowa niezależnie od ilości zgłoszonych osób wynosić będzie 199 złotych.

red