W Gnieźnie nie tylko półmaraton. Ruszyły zapisy na Mini Bieg Lechitów

Organizatorzy 42. Biegu Lechitów uruchomili zapisy na bieg na dystansie 4,2 km. Mini Bieg Lechitów znajdzie się w programie wrześniowej imprezy po raz pierwszy.

Bieg odbędzie się 15 września o godzinie 11:30. Start zlokalizowany będzie nad nad jeziorem Jelonek przy ul. Łaskiego, meta na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie.

– Mieliśmy sygnały o potrzebie biegu krótszego niż półmaraton, którym jest Bieg Lechitów, biegu dla tych, dla których nawet 10 km to zbyt wyczerpujący dystans. Stwierdziliśmy że 42. Bieg Lechitów swoją edycją nawiązuje do maratonu, potem wystarczyło wstawić przecinek, i tak powstał Mini Bieg Lechitów – tak o pomyśle stworzenia tego biegu, mówi Andrzej Krzyścin – dyrektor 42. Biegu Lechitów.

Wzorem innych biegów, zawodnicy w nim startujący otrzymają taki sam pakiet jak półmaratończycy, no może prawie taki sam, bo bez koszulki, ale z możliwością jej dokupienia.

– Medal natomiast już bezdyskusyjnie będzie taki sam i wręczany w tym samym miejscu, za linią mety – podkreślają organizatorzy.

Bieg będzie z pomiarem czasu, z podziałem na kategorie wiekowe, ale organizatorzy nie przewidują nagród. Jego uczestnicy będą też mieli prawo wejść do zamkniętej strefy konsumpcji.  – Nie będzie więc już sytuacji, że żona mężowi (albo odwrotnie) składa gratulacje przez odgradzającą ich barierkę – dodaje Andrzej Krzyścin.

4,2 km Mini Bieg Lechitów będzie biegiem kameralnym, maksymalna ilość zawodników, jaka będzie mogła wystartować w imprezie to 200 biegaczy.

Zapisy na bieg trwają na tej stronie. Do 20 sierpnia pakiet startowy kosztuje 42 złote, potem cena wzrośnie o 30 złotych. Organizatorzy podkreślają, że tylko w pierwszym terminie dostępne będą pakiety z koszulką.

mat pras.