W sobotę 9. Bieg Fabrykanta. W programie bieg na 10km, milę i biegi dziecięce

W najbliższą sobotę w Łodzi odbędzie się 9. Bieg Fabrykanta, do udziału w którym zgłosiło się 1,5 tysiąca uczestników. Listy startowe zamknęły się już na początku sierpnia. Zawodnicy do pokonania będą mieć dystans 10 km, wytyczony na terenach „Księżego Młyna”.

– Trasa tegorocznego biegu przebiegać będzie w pobliżu miejsc, które wpisały się w tożsamość i stały się symbolami naszego miasta, jak pałac Herbsta, Szkoła Filmowa, odnowiona siedziba Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dawnej fabryce Grohmana i piękny, zabytkowy park Źródliska. Warto więc wczuć się w klimat fabrycznej Łodzi, a przy okazji zdrowo spędzić czas – mówi Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi.

Pomimo zamknięcia list startowych jest jeszcze szansa na start w 9. Biegu Fabrykanta. W biurze zawodów na spóźnialskich czekać będzie dodatkowa pula 50 wolnych miejsc na bieg główny.

– Wyczerpany limit uczestników, listy startowe zamknięte na blisko miesiąc przed zawodami do biegu głównego oraz biegów dla dzieci pokazuje, że Bieg Fabrykanta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy – mówi Bartłomiej Sobecki dyrektor biegu. – W tym roku lekko zmodyfikowaliśmy trasę, co w połączeniu z doświadczonymi pacekmakerami powinno pomóc biegaczom w uzyskaniu jak najlepszych rezultatów na mecie – dodaje.

Na listach startowych są zawodnicy z Polski i zagranicy, a wśród nich faworyci do zwycięstwa m.in. Artur Kozłowski, Tomasz Osmulski, Krzysztof Pietrzyk oraz Monika Kaczmarek, Zuzanna Mokors i Michalina Mendecka.

3. Bieg Grohmana – sprawdź się na milę

Podczas 9. Biegu Fabrykanta odbędzie się bieg na milę, w którym limit wynosi 150 biegaczy. Zmagania na tym nietypowym dystansie rozpoczną się o godzinie 16:30. Jako pierwsze na trasę wyruszą kobiety, a 15 minut później mężczyźni. Trasa wytyczona została na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a składać się będzie z dwóch pętli.

– Dwa lata temu stworzyliśmy bieg Grohmana, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Biegacze mogą sprawdzić się na nietypowym dystansie jednej mili, czyli 1609 metrów. W tym roku pieniądze z biegu i wkład finansowy Strefy pozwoli pojechać 11–letniemu Gabrysiowi choremu na dziecięce porażenie mózgowe na turnus rehabilitacyjny – wyjaśnia Marek Michalik, prezes strefy.

Biegi Małego Fabrykanta

W tym roku rywalizację w 9. Biegu Fabrykanta, jako pierwsze, rozpoczną dzieci, których zmagania zaczną się o godzinie 15:00. Na starcie stanie blisko 250 uczestników, którzy będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych.

Trasy biegów dziecięcych wyznaczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzieci startujące w biegach „Małego Fabrykanta” na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek, a najlepsi statuetki oraz nagrody.

Będzie można pomóc chorym dzieciom

Podczas 9. Biegu Fabrykanta, odbędzie się zbiórka materiałów i pomocy szkolnych dla dzieci onkologicznie chorych – podopiecznych Fundacji „Krwinka”. Można podarować wszystko, co potrzebne dziecku do szkoły.

– Zachęcamy uczestników imprezy do wsparcia akcji i dostarczenia materiałów w godzinach pracy biura zawodów – apelują organizatorzy.

mat pras.

fot. Dorota Szota