We wrześniu pierwszy w historii 12-godzinny Runmageddon

W niedzielę, 1 września na terenie Kopalni Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice, Ruch Szczygłowice” w Knurowie odbędzie się Runmageddon w formule biegu 12-godzinnego. Na liście startowej tych zawodów znajduje się obecnie 140 osób. 

W ciągu 12 godzin, około 100 osób podejmie się pokonania jak największej liczby okrążeń dystansu Classic, czyli 12 kilometrów najeżonych 50 przeszkodami. Jak poradzą sobie z tym zadaniem startujący?

– Przewidujemy, że najlepsi zawodnicy w ciągu 12 godzin zdołają przebiec dystans Classic przynajmniej pięć razy. Większość uczestników podczas tego czasu zrobi trzy pętle. To będzie naprawdę wymagające sportowe wyzwanie, dlatego w sposób szczególny zadbamy o startujących. Mogą liczyć na punkty regeneracyjne i ciepły posiłek – mówi Eryk Winiarski, dyrektor Runmageddon Silesia. 

Rywalizacja w biegu 12h będzie odbywać się na zasadach Open, tzn. nie będzie wyodrębnionej fali Elite. Na trasie znajdować będą się dwa punkty regeneracyjne.

Start zawodów zaplanowano na godzinę 7:00. Liczone będą pełne okrążenia pokonane przez zawodników. W przypadku takiej samej liczby okrążeń, u więcej niż jednego zawodnika, liczone będą połówki okrążeń według pomiaru międzyczasu na trasie.

Nie tylko bieg 12-godzinny

Podczas kończącego wakacje weekendu chętni będą mogli zmierzyć się także z innymi, znanymi już  formułami: Intro (3 km i 15+ przeszkód), Rekrut (6 km i 30+ przeszkód), Classic (12 km i 50+ przeszkód) w niecodziennym górniczym klimacie.

Wyzwanie sportowe przewidziano także dla najmłodszych. W sobotę 31 sierpnia, dzieci w wieku od 4-11 lat zmierzą się z dedykowaną im  trasą KIDS (1 km, 10 przeszkód).  Natomiast młodzież (12-15 lat) będzie mogła spróbować swoich sił pokonując dwukilometrowe wyzwanie, które urozmaici 15 różnych przeszkód.

mat pras.