20. PKO Poznań Maraton zwiększa limit uczestników. Padnie rekord frekwencji?

Ogromne zainteresowanie jubileuszowym 20. PKO Poznań Maratonem spowodowało, że ustalony przez organizatorów limit zgłoszeń został zwiększony do 7 tysięcy. Możliwe, że w tym roku padnie rekord frekwencji. Do pobicia jest wynik 6355, dokładnie tylu biegaczy dotarło do mety biegu w stolicy Wielkopolski w 2017 roku.

Pula 6 tysięcy miejsc na jubileuszowy. 20. PKO Poznań Maraton wyczerpała się już tydzień temu. Najpierw decyzją dyrektora POSiR limit został zwiększony o dodatkowe 300 pakietów startowych, a gdy i te się rozeszły, organizatorzy ustalili nowy limit uczestników na 7 tysięcy osób. Aktualnie zapisanych jest ponad 6,5 tysiąca biegaczy.

– Nie mogliśmy i nie chcieliśmy przejść obojętnie wobec tych zainteresowanych, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli z wcześniejszą rejestracją na maraton. Odkąd osiągnęliśmy limit uczestników, a w tym roku ten moment nastąpił bardzo szybko  i została zamknięta lista startowa, z biurem maratonu i przez różne kanały komunikacji codziennie próbują skontaktować się  kolejni biegacze, którzy chcą pobiec w Poznaniu 20 października – tłumaczy Łukasz Miadziołko, Dyrektor PKO Poznań Maratonu.

Do 19 października ponownie zatem można zarejestrować na 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza przez formularz znajdujący się na stronie biegu. Aktualny koszt pakietu startowego to 200 złotych.

Co w pakiecie?

Wszystkie elementy pakietu startowego stanowią wyjątkową kompozycję graficzną i kolorystyczną. Biegacze znajdą w nim: techniczną koszulkę 4F, wielofunkcyjny komin, bawełnianą torbę na ramię, piwo, czekoladę, naturalny napój energetyczny, a także voucher ze zniżką -50% na dowolny mecz Lecha Poznań, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Poznaniu do końca tego roku.

Jak informują organizatorzy, obecnie pracują nad najważniejszym, a zarazem najcenniejszym dla zawodników elementem imprezy – medalem jubileuszowej edycji. Realizowane są także pomysły związane z wyjątkową oprawą maratonu.

W Poznaniu nie tylko maraton

19 października, dzień przed maratonem zostanie zorganizowany także festiwal biegów dla najmłodszych. Będzie to doskonała okazja do rodzinnej zabawy.

Dla wszystkich uczestników zostaną przygotowane pamiątkowe medale, worki od PKO Banku Polskiego, odblaski ochronne od Yanosik.pl, a także gadżety od KKS Lech Poznań. Udział w biegach jest bezpłatny. Limit wszystkich uczestników wynosi 500 osób.

red