ASICS będzie jeszcze mocniej redukował emisję CO2

ASICS ogłosił nowe cele redukcji emisji CO2, by w perspektywie 30 lat średnia temperatura na ziemi nie wzrosła o kolejne 1,5 stopnia Celsjusza. Ma w tym pomóc m.in. technologia barwienia roztworów wykorzystywana w procesie produkcji obuwia.

– Firma ASICS została założona w 1949 roku z myślą o promocji zdrowia młodych ludzi poprzez sport. ASICS pozostaje wierny tej filozofii dzisiaj i aby umożliwić przyszłym pokoleniom aktywne i uprawianie sportu, jesteśmy zobowiązani do wyznaczania ambitnych celów jako podstawy strategii biznesowej, aby pomóc złagodzić wpływ na zmiany klimatu – powiedział Yasuhito Hirota, dyrektor operacyjny i prezes ASICS Corporation.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, ASICS zobowiązuje się, że do 2050 roku o 45 procent zmniejszy emisję dwutlenku węgla w procesie barwienia butów. Cel ten japońska marka chce osiągnąć rozszerzając od 2020 roku technologię oszczędzającą zasoby, zwaną metodą barwienia roztworów.

Rozwiązanie to ma być wykorzystywane przy wytwarzaniu ponad połowy nowych produktów we wszystkich markach obuwia należących do firmy – ASICS, Onitsuka Tiger i Häglofs.

Jak podkreśla ASICS będzie to pierwsze zastosowanie tej technologii na tak dużą skalę w branży obuwia sportowego. Ta inicjatywa pozwoli ograniczyć o około 45 procent emisje CO2 do atmosfery wynikająca z procesu barwienia i zmniejszyć zużycie wody o około 33 procent, w porównaniu do konwencjonalnych procesów.

W 2018 roku ASICS był pierwszą firmą z branży artykułów sportowych, która uzyskała zatwierdzenie celów redukcji w ramach inicjatywy Science Based Targets (SBTi), a w czerwcu tego roku, jako pierwszą wspierała grupę zadaniową Financial Stability Board’s Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD).

Źródło: ASICS