Hero Run Kids – cały dla małych

W minioną sobotę na Plaży w Dojlidach w Białymstoku odbył się przeszkodowy bieg Hero Run KIDS, w którym wzięło udział prawie 1,4 tysiąca dzieci. Była to prawdopodobnie pierwsza w Polsce impreza OCR zorganizowana na taką skalę wyłącznie dla najmłodszych, bez jakichkolwiek serii dla dorosłych. 

Na Plaży w Dojlidach dzieci bawiły się na trasie Hero Run w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza obejmowała maluchy w wieku od 4 do 7 lat, druga pociechy w wieku 8-11 lat, a trzecią tworzyli najstarsi zawodnicy w wieku 12-15 lat.

Na wszystkich uczestników czekała trasa Hero Run KIDS z przeszkodami, wśród których znalazły się m.in. specjalnie usypane górki, małe ścianki, przeszkody do przeskoczenia, ścianki i nie tylko. Nie zabrakło oczywiście wody i błota, w myśl zasady, że „brudne dzieci to szczęśliwe dzieci”. Dystans, jaki pokonywali mali herosi wynosił około 500m lub 1,5 km w zależności od wieku uczestnika.

Każdy młody zawodnik w pakiecie startowym znalazł pamiątkową bandanę, a na mecie otrzymał medal. Pakiety startowe na bieg kosztowały maksymalnie 35 złotych.

Kto otrzyma medal „Super Biegacza”?

Sobotni bieg Hero Run Kids to część wyjątkowego programu „Super Biegacz”, który powstał specjalnie z myślą o najmłodszych fanach aktywności sportowych.

Zabawa polega na zbieraniu naklejek do specjalnej książeczki. Nalepki przyznawane są dzieciom w zamian za udział w biegach organizowanych przez Fundację Białystok Biega.

Zawodnicy, którzy do 21 września zgromadzą co najmniej trzy naklejki otrzymają medal Super Biegacza. Z pięciu biegów dziecięcych zaplanowanych na 2019 rok odbyły się już cztery wydarzenia.

Pierwszą okazją do zdobycia naklejki był bieg Junior City Run, który odbył się 4 maja. Kolejna szansa przypadła na Dzień Dziecka, gdy w Białymstoku odbyły się zmagania dziecięcych sztafet w ramach Electrum Ekiden Mini.

Kolejne dwa biegi odbyły się pod szyldem Hero Run, najpierw 27 lipca w Ogrodniczkach koło Białegostoku oraz w minioną sobotę na Plaży Miejskiej w Dojlidach. W kalendarzu dzieci czeka jeszcze tylko jeden start – HomeSchool Run zaplanowany w stolicy Podlasia na 21 września.

Więcej informacji o programie „Super Biegacz” można znaleźć na tej stronie. 

red

fot. Krzysztof Karpiński