Ilu uczestników Runmageddonu w Karczewie?

W ubiegły weekend w oddalonym od stolicy 30km Karczewie odbyła się kolejna impreza z cyklu Runmageddon. Przeszkodowe biegi w formułach Classic, Rekrut i Nocny Rekrut ukończyło łącznie 4876 zawodników, chociaż organizatorzy twierdzą, że uczestników imprezy było znacznie więcej. 

Ilu tych uczestników w Karczewie?

Warszawskie odsłony Runmageddonu zwykle cieszą się największą popularnością. Wydaje się jednak, że organizatorów imprezy poniosła fantazja pisząc w komunikacie prasowym, że weekendowe zawody w Karczewie zgromadziły prawie 9 tysięcy uczestników.

Listy z wynikami z poszczególnych dystansów – Classic, Rekrut, Nocny Rekrut oraz dwóch mistrzostw branżowych zawierają nazwiska dokładnie 4876 uczestników. Gdzie podziało się więc około 4 tysiące osób?

– Dane liczbowe dotyczące liczby osób, które wzięły udział w biegu bierzemy z naszego systemu. Na oficjalnej stronie z wynikami nie jest wliczony ani Kids ani Junior ani Formuła Family – tłumaczy Klaudia Sajdak z Biura Prasowego Runmageddonu.

Trudno zweryfikować, czy biegi dziecięce i rodzinne ukończyło aż 4 tysiące osób, ponieważ nie obowiązuje na nich pomiar czasu. Co za tym idzie, po imprezie nie są dostępne listy z wynikami, które pozwoliłyby ustalić dokładną liczbę uczestników.

Brzoskwinia świetny nie tylko w ultra

Sobota upłynęła pod znakiem rywalizacji zawodników na dystansie Rekrut na dystansie 6km z około 30 przeszkodami. Wojciech Brzoskwinia z ekipy Husaria Race Team pokazał, że świetnie spisuje się nie tylko na dystansach ultra i jako pierwszy dotarł do mety z czasem 33:58.

Drugi był Bartosz Januszewski startujący w barwach Koniuchów OCR (34:26), a trzeci Paweł Jaciów z Watahy (36:09).

Serię kobiet wygrała Klaudia Burs z czasem 46:23, przed Anną Maciejak z United Runners (50:20) i Urszulą Zywer z Watahy (53:31).

Na trasie Rekruta odbyły się również III  Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. W tej klasyfikacji najlepsi okazali się  przedstawiciele redakcji mamyruszamy.pl – Bartosz Brusiło i Ilona Brusiło.

Ekipa This is code! wygrała Mistrzostwa Agencji i Domów Mediowych. W sobotę na trasie pojawiła się także ekipa Artura Świercza, który jako pierwszy w historii, pokonał Rekruta na wózku – dokonał tego w czasie 1 godziny i 39 minut!

Jak podkreślili organizatorzy, że trasa zawodów w Karczewie była biegowa, natomiast na ostatnich kilkudziesięciu metrach zgromadzone zostały najbardziej wymagające konstrukcje takie jak Pole Dance, Chomik czy Multi Rig. Właśnie na tym odcinku często ważyły się losy wygranej w poszczególnych biegach.

Tradycyjnie formuła Rekrut przyciągnęła w weekend najwięcej zawodników. Do mety biegów we wszystkich falach dotarło 2953 uczestników. Dużo mniejszym zainteresowaniem cieszył się bieg w tej formule w wydaniu nocnym.  Zmagania te ukończyło 667 osób.

Pasjonujący finisz

W niedzielę zawodnicy rywalizowali na trasie 12-kilometrowej trasie w formule Classic. W końcówce zmagań zawodników z fali Elie byliśmy świadkami emocjonującego pojedynku, jaki Mateusz Krawiecki stoczył z Tomaszem Krawczykiem, który niedawno wywalczył tytuł Mistrza Polski w Biegach Przeszkodowych.

Obaj zawodnicy sprawnie pokonywali przeszkody na ostatnich kilkudziesięciu metrach i o zwycięstwie Krawieckiego zdecydowało tylko 8 sekund.  Wszystko jednak zostało w rodzinie, bo obaj biegacze reprezentują barwy tego samego zespołu – Husarii Race Team.

Czas Krawieckiego na mecie to 1:07:07, a Krawczyka 1:07:15. Trzecie miejsce z wynikiem 1:09:03 wywalczył Paweł Jaciów, dla którego było to drugie podium Runmageddonu w ubiegły weekend.

W fali Elite kobiet najsprawniej przeszkody pokonywała Pia Kind z OCR Elite Aparel, która finiszowała z wynikiem 1:21:49. Drugie miejsce na podium przypadło Natalii Wielechowskiej z United Runners (1:25:50), a trzecie Patrycji Szostek (1:37:46).

W sumie do mety biegu w formule Classic dotarło 1171 uczestników.

W cyklu Runmageddon do końca sezonu 2019 pozostały jeszcze trzy imprezy. Najbliższa odbędzie się w ostatni weekend września w Gdańsku.

red