Jakie buty biegowe w jesiennej kolekcji marki Merrell?

Marka Merrell prezentuje jesienno-zimową kolekcję, dostosowaną do tych trudniejszych warunków. 

Producent poleca, aby podczas niesprzyjającej pogody wybrać z jego oferty modele takie jak MTL Astrum z wodoodporną osłoną M-Select Shield. Zapewnia, że rozwiązanie to działa jak tarcza ochronna, która odpycha wilgoć.

Bezpieczeństwo, szczególnie podczas szybkich zbiegów i nagłych skrętów zapewniać ma wzmocnienie Hyperlock TPU wokół pięty zwiększające stabilizację. Technologia ta występuje m.in. w modelu Vapor Glove 4.

Dla biegaczy poszukujących butów z dobrą podeszwą, Merrell przygotował propozycję modeli (np. Agility Peak Flex 3 GTX), w których materiał Vibram występuje w grubszej wersji Megagrip. Podeszwa ta charakteryzuje się potrójną gęstością zainspirowaną tą zastosowaną w oponach zimowych.

W jesienno-zimowej kolekcji marki wielbiciele biegania znajdą też obuwie minimalistyczne wspierające jak najbardziej naturalny ruch stopy, jak na przykład w bucie Bare Access Flex. W tym samym modelu, Merrell zastosował także zaawansowaną technologię FLEXconnect EVA – dla dobrej elastyczności podczas biegu.

Źródło: Merrell