Już w sobotę rekordowy 4. Triathlon Stryków

W najbliższą sobotę do Strykowa przyjadą zawodnicy z całej Polski, aby rywalizować w największym triathlonie w województwie łódzkim. Po raz drugi zawody zostaną rozegrane na dwóch dystansach – 1/8 IM i 1/4 IM, a zawodnicy będą ścigać się zarówno indywidualnie, jak i w wyścigach sztafet.

– Wydarzenie to doskonale wpisało się w cykl imprez sportowych organizowanych w Gminie Stryków. Przeprowadzenie zmagań sportowych nad strykowskim zalewem jest okazją do doskonałej zabawy dla całych rodzin i gwarantuje udaną imprezę dla wszystkich. Dziękujemy organizatorom Triathlonu, którzy wybierając naszą gminę docenili infrastrukturę, walory turystyczne, jak również centralne położenie Strykowa umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju – mówi Witold Kosmowski, Burmistrz Strykowa.

Na starcie 4. triathlon Stryków stanie rekordowa liczba blisko 600 uczestników. Zapisy do tegorocznej edycji zamknęły się na miesiąc przed zawodami. Dla spóźnialskich organizatorzy przygotowali pulę dodatkowych 20 miejsc na każdym z dystansów. Będzie ona dostępna w biurze zawodów czynnym już od piątku w Strykowie.

Na starcie tegorocznej edycji zobaczymy również zwycięzców z poprzednich lat, którzy jak wielu innych zawodników kończą w Strykowie sezon triathlonowy.

W Triathlonie Stryków startuję od samego początku, czyli od 2016 roku. Trasy znam doskonale, bo tu trenuję pływanie, jeżdżę na rowerze, a i biegać się zdarzy. Impreza charakteryzuje się bardzo dobrze domierzonymi trasami, świetną atmosferą i organizacją. Fajnie na koniec sezonu spotkać tu całą łódzką brać triathlonową i przeżyć sezon na nowo – mówi Kamil Kurczewski.

W związku z organizacją 4. Triathlon Stryków w dniu 14 września w godzinach 9:00 – 15:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice Legionów, Wczasowa i Targowa w Strykowie, a także drogi w Sierżni i Bartolinie. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej zawodów.

Organizatorami Triathlonu Stryków są Gmina Stryków, Klub Biegowy Powstaniec, OKiR Stryków, a zawody odbywają się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Szczegółowe informacje o imprezie dostępne są na stronie internetowej zawodów. 

 mat pras.