Ponad 6 tysięcy biegaczy zapisanych na 20. PKO Poznań Maraton. W sprzedaży ostatnie miejsca

Organizatorzy 20. jubileuszowego PKO Poznań Maratonu, który odbędzie się 20 października poinformowali, że został osiągnięty limit 6 tysięcy zawodników. Decyzją dyrektora biegu udostępniona została pula dodatkowych 300 miejsc. Do piątku, 13 września opłata startowa wynosi 160 złotych, później cena wzrośnie o 40 złotych.

– Przypominamy, że biegacze, którzy nie mogą wziąć udziału w maratonie mogą przenieść swój numer startowy na innego zawodnika, który jest zapisany, ale nie posiada jeszcze numeru startowego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 października – poinformowało Biuro Prasowe imprezy.

Poznań żyje maratonem

20 lat tradycji biegowej w Poznaniu to powód do dumy. Poznaniacy ją czują dlatego co roku, szczególnie w maratoński weekend miasto sprzyja sportowcom. Restauracje i hotele serwują specjalne menu, a darmowa komunikacja miejska dla zawodników ułatwia zwiedzanie wielkopolskiej stolicy.

Poznań Maraton rokrocznie przyciąga tysiące biegaczy z innych zakątków Polski i odległych miejsc na świecie. Zawodnicy docierają nawet z Australii, Argentyny czy Tajwanu.

Organizatorzy informują, że na trasie będzie można pobiec w towarzystwie obywateli z ponad 30 państw. Najliczniejszą grupą są oczywiście sami mieszkańcy Poznania i Wielkopolski, którzy cenią sobie w imprezie przede wszystkim pierwszorzędną organizację.

Nowa trasa

Tegoroczna edycja poznańskiego maratonu zapowiada się wyjątkowo. Nowa trasa, eleganckie granatowe koszulki ze złotą wstęgą i komplet zawodników na starcie to niektóre z elementów układanki, której efekt zobaczymy już 20 października w stolicy Wielkopolski.

20. PKO Poznań Maraton wystartuje o godzinie 9:00 z ulicy Grunwaldzkiej zlokalizowanej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, które od 2012 roku gości miasteczko biegowe imprezy. Upragniona linia mety znajdować się będzie natomiast na znajomym dla uczestników poprzednich edycji Placu Marka.

Link do mapy trasy w wysokiej rozdzielczości

W porównaniu do zeszłorocznej trasy zmiany dotyczą przede wszystkim kierunku, w jakim przemieszczać się będzie fala maratończyków. W tym roku po raz pierwszy to biegacze mieli realny wpływ na to, jakimi ulicami będą pokonywać poszczególne odcinki dystansu maratońskiego.

Trasy poprzednich edycji złożone były z licznych zakrętów, a także wielu krótkich podbiegów. Obecna, składa się z kilka długich prostych odcinków które, mogą znaczącą wpłynąć na poprawę indywidualnych czasów biegaczy.

Zapisy na 20. PKO Poznań Maraton trwają na tej stronie.

red

fot. Adam Ciereszko