W 2020 roku wystartuje cykl półmaratonów SuperHalfs. Lizbona, Praga, Kopenhaga, Cardiff i Walencja wśród założycieli

Organizatorzy półmaratonów w Lizbonie, Pradze, Kopenhadze, Cardiff i Walencji porozumieli się w sprawie stworzenia wspólnego cyklu pod nazwą SuperHalfs. Biegacze, którzy w ciągu 3 lat ukończą wszystkie imprezy z tej serii otrzymają tytuł SuperRunner oraz odbiorą SuperMedal. 

Biegacze, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie SuperHalfs otrzymają dostęp m.in. do gwarantowanych zapisów, specjalnych numerów startowych z priorytetowym odbiorem, dedykowanej kolekcji odzieży a także wirtualnego SuperRunner Passportu, w którym pojawiać będą się e-stemple dokumentujące poszczególne starty.

Po ukończeniu ostatniego z biegów uczestnicy cyklu odbiorą SuperMedal, a ich nazwiska znajdą się w SuperHalfs Hall of Fame, czyli specjalnej galerii sław.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, półmaratony w Lizbonie, Pradze, Kopenhadze, Cardiff i Walencji zostały wybrane jako imprezy z cyklu m.in. ze względu na wysoki poziom organizacyjny, lokalizację i popularność. Trzeba przyznać, że miejsca na te biegi sprzedają się na wiele tygodni przed datą imprezy.

Dodatkowym kryterium była dbałość o zrównoważony rozwój, celem twórców SuperHalfs ma być cykl półmaratonów o możliwie jak najmniejszym wpływie na środowisko.

Organizatorzy podkreślają, że wszystkie pięć biegów posiada odznaki IAAF, a trzy z nich (Cardiff, Kopenhaga i Walencja) w ostatnich latach były gospodarzami Mistrzostw Świata w Półmaratonie.

Wszystkie półmaratony z cyklu SuperHalfs zaoferują w 2020 roku łącznie 100 tysięcy miejsc. Najwięcej, bo 27,5 tysięcy pakietów udostępnią organizatorzy półmaratonu w Cardiff, a 25 tysięcy wejściówek będzie czekać na biegaczy w Kopenhadze.

Każdy z pozostałych trzech biegów w przyszłym roku zgromadzi mniej niż 20 tysięcy uczestników. W Walencji pobiegnie 17,5 tysiąca osób, a w Lizbonie tysiąc mniej.  Zdecydowanie najtrudniej będzie o pakiet na półmaraton w Pradze, który w 2020 roku udostępni pulę 11,6 tysiąca miejsc.

Cykl zainauguruje 22 marca półmaraton w Lizbonie, tydzień później odbędzie się bieg w Pradze. Kolejne trzy imprezy tradycyjnie organizowane są na jesieni. Termin półmaratonu w Cardiff to 13 września, 4 października odbędzie się bieg w Kopenhadze, a w Walencji 25 października.

mat. pras.