W niedzielę w Kleszczowie będą biegać na piątkę. Osmulski i Kaczmarek faworytami

W najbliższą niedzielę po raz siódmy odbędzie się bieg Kleszczów na Piątkę. Do zawodów zgłosiło się 350 zawodników na dystansie 5 km oraz 150 dzieci. Listy startowe zamknęły się na długo przed zawodami. 

– Cieszymy się, że tak duża liczba biegaczy wraca co roku na naszą imprezę i planuje powalczyć w Kleszczowie o nowe „życiówki” – mówi Jan Gurazda, Prezes LZS Omega Kleszczów. – W tym roku z uwagi na remont stadionu trasa została lekko zmodyfikowana, ale mamy nadzieję, że nadal będzie szybka – dodaje.

O zwycięstwo w tegorocznej edycji biegu powalczą m.in. Tomasz Osmulski, Aleksander Dragan i Krzysztof Pietrzyk. Wśród kobiet główną faworytką do zwycięstwa jest złota medalistka Mistrzostw Polski na 5 km – Monika Kaczmarek, która na trasie będzie odpierać ataki Karoliny Gizy, Sabiny Jarząbek i Michaliny Mendeckiej – Zejdler.

Wzorem ubiegłych edycji uczestnicy biegu na 5 km otrzymają pamiątkowe koszulki, na mecie medale, a w pakiecie startowym wejście do Parku Zdrowia i Rozrywki Solpark, gdzie będzie można się zregenerować po szybkim biegu.

W związku z organizacją biegu w dniu 15 września w godzinach 10:00 – 13:00 wyłączona zostanie z ruchu ulica: Sportowa, a od godziny 11:30 ulice: Główna, Miła, Tulipanowa, Południowa.

Organizatorem biegu Kleszczów na 5 są LKS Omega Kleszczów oraz Gmina Kleszczów.

mat pras.