W sobotę ruszają zapisy na 31. Bieg Niepodległości. Limit uczestników zwiększony do 22 tysięcy

Już w sobotę 21 września, minutę po północy wystartują zapisy na warszawski 31. Bieg Niepodległości. Organizatorzy przygotują dla uczestników pulę 22 tysięcy miejsc. 

Tegoroczna edycja otwiera 4. dekadę Biegu Niepodległości. Impreza zapowiada się rekordowo. W odpowiedzi na liczne prośby biegaczy z całej Polski zwiększyliśmy limit uczestników naszego biegu do aż 22 tysięcy miejsc! – mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. – Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję dla młodych biegaczy – dzieci z roczników 2005-2009. Będą one mogły pobiec w Mili dla Niepodległej na dystansie 1918 metrów – dodaje.

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie i drugi tak duży w Polsce. Zawodnicy – zgodnie z tradycją – ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski. Start odbywa się falowo, od symbolicznej godziny 11:11.

Trasa 31. Biegu Niepodległości będzie dokładnie taka sama jak w ubiegłych latach. Prowadzić będzie Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości.

Biegacze oraz zawodnicy na wózkach pośrednich nawracają w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking nawracają na wysokości ul. Koszykowej i biegną drugą stroną wspomnianych ulic.

Nie warto zwlekać z zapisami

W ubiegłym roku 20 tysięcy miejsc rozeszło się już po 4 dniach od startu zapisów. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku będzie podobnie, zwłaszcza że impreza cieszy się dużą sympatią wśród biegaczy, nie tylko ze stolicy, ale z całego kraju.

31. Bieg Niepodległości to impreza zamykająca tegoroczną Warszawską Triadę Biegową. W tym roku po raz pierwszy wszystkie trzy medale tj. z Biegu Konstytucji 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego i właśnie z listopadowego biegowego święta wolności stworzą wspólny motyw – kształt granic Polski i jej także sportowej stolicy – Warszawy.

To zresztą nie koniec premiowania udziału we wszystkich imprezach cyklu. W tym roku AKTYWNA WARSZAWA wróciła do prowadzenia klasyfikacji generalnej: w dwóch kategoriach – według płci oraz z podziałem na dystanse, które obowiązywały w poszczególnych biegach Warszawskiej Triady Biegowej.

Zapisy internetowe będą prowadzone na tej stronie. 

mat pras.

fot. AKTYWNA WARSZAWA