CITY TRAIL nad poznańską Rusałką wystartował po raz jedenasty. Nowicki i Misjan najlepsi

Dzisiaj rozpoczął się jedenasty sezon biegów przełajowych nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu. Warunki podczas zawodów sprzyjały, choć osiąganie życiowych wyników utrudniał silny wiatr. Zwycięstwo odnieśli Sebastian Nowicki i Malwina Misjan. Kolejne zawody CITY TRAIL są zaplanowane na 19 października w Lublinie oraz dzień później w Szczecinie i Warszawie.

Efektowny powrót Nowickiego nad Rusałkę

Sebastian Nowicki to najlepszy zawodnik CITY TRAIL w Poznaniu w edycjach 2013/2014 i 2014/2015. Po kilkuletniej przerwie powrócił na ścieżki nad Jeziorem Rusałka – jak się okazało – z doskonałym rezultatem. Jego dzisiejszy wynik to 15:19.

– Moim celem w tym roku było w końcu zobaczyć 14 minut na zegarze w biegu na 5 km. Swoje przecierpiałem w tym roku, ale cel osiągnąłem w Warszawie pod koniec września pobiegłem 14:55 – celowałem z formą właśnie w te zawody. Nie przypuszczałem, że uda mi się utrzymać wysoką dyspozycję do dzisiejszego biegu, dlatego jestem zadowolony. To jest jeden z moich lepszych wyników na tej trasie, osiągnięty na dużej świeżości – nie czuję się zmęczony tym startem – mówił tuż po zawodach Sebastian Nowicki. Mam sentyment do biegów nad Rusałką, bo startowałem tutaj jeszcze jako dzieciak – w 2010 roku. Będę na pewno na kolejnych biegach, uwielbiam to miejsce, a z punktu widzenia treningowego to niesamowita podbudowa w cyklu przygotowań do startów wiosennych.

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj zwycięzca poprzedniego sezonu CITY TRAIL w Poznaniu – Łukasz Nowak (czas 15:27), a trzeci był Krzysztof Stefanowicz – trzeci w minionym sezonie w poznańskim CITY TRAIL (wynik 15:30).

Bezkonkurencyjna Misjan

Najlepsza z zawodniczek dzisiejszego biegu – Malwina Misjan jest rekordzistką poznańskiej trasy. Dzisiaj nie miała sobie równych – dobiegła do mety w czasie 18:10 – ponad minutę przed drugą na mecie Hanną Jaraszkiewicz (czas 19:21). Trzecią lokatę wywalczyła Karolina Klupczyńska (wynik 19:26).

Linię mety minęło 865 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 348 młodych sportowców.

Kolejny bieg w Poznaniu jest zaplanowany na 30 listopada, a następne: 21 grudnia, 18 stycznia, 22 lutego, 28 marca. Zawody w Poznaniu odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej i restauracji „Rusałka”. Start znajduje się w okolicy parkingu przy ul. św. Wawrzyńca.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji. Poza w Poznaniem są to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Lublin, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od 2012 roku cykl ma formułę ogólnopolską, a od 2015 roku odbywa się pod nazwą CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

mat pras.

fot. Andrzej Olszanowski