Czapeczki biegowe w pakietach Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu

Nie koszulki, a czapeczki biegowe znajdą w swoich pakietach startowych uczestnicy poznańskiego Biegu Niepodległości RunPoland. Organizatorzy właśnie przedstawili ich wzory. Bieg wystartuje 11 listopada o godzinie 11:11.

Czapeczki pojawią się w pakietach poznańskiego biegu po raz drugi. Poprzednio były jego częścią w 2017 roku.

– Nowością drugiej wersji czapek jest zupełnie nowy, super trwały materiał, lepiej opinający głowę oraz odporna na zmianę geometrii pod wpływem rozciągania flaga Polski – zachwala Artur Kujawiński, dyrektor biegu.

Czapki biegowe RunPoland będą w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej i białej. Każda opatrzona jest dwoma walecznymi orłami oraz  hasłem Run Poland.

– Chodzi o to, abyśmy wszyscy stając na starcie biegu mogli utworzyć olbrzymią, biało-czerwoną flagę biegaczy, niczym wielka reprezentacja Polski. Będzie nowy rekord flagi – zapowiada szef imprezy. – Czapka każdemu biegaczowi i biegaczce z pewnością doda mocy, wytrwałości i dumy na biegowych ścieżkach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami – dodaje Kujawiński.

Możesz ją mieć, nawet jak nie biegniesz w Poznaniu

Wszyscy uczestnicy biegu dostaną je w pakiecie startowym ale będzie można również zakupić je w najbliższy weekend podczas Poznań Sport Expo przed 20. PKO Poznań Maraton w cenie 35 zł dla uczestników dowolnej edycji poznańskiego biegu oraz 39 zł dla wszystkich pozostałych.

– Ostatnio bardzo szybko wyczerpały się zapasy. Dlatego tym razem będziemy mieli ich  więcej – kończy Artur Kujawiński.

Bieg odbędzie się na jednej pętli o długości 10 km i trasa posiada atest PZLA. Organizatorzy podkreślają, że nazwy ulic, jakie pokonywać będą biegacze nawiązują do Święta Niepodległości.

Start, dostosowany dla dużej liczby uczestników i 7 fal startowych symbolizujących 7 historycznych Powstań, usytuowany został na ulicy Solnej. Trasa przebiega aleją Niepodległości i skręca w ulicę Przepadek.

Następnie ulicą generała Kazimierza Pułaskiego i dalej trasa prowadzi przez Aleje Armii Poznań, ul. Księcia Mieszka I, Aleje Solidarności, ul. Murawa, Winogrady, Za Cytadelą, ponownie przez Aleje Armii Poznań, ulicę Północną, Księcia Józefa i aleję Niepodległości – gdzie na wysokości Urzędu Marszałkowskiego znajduje się meta.

Trwają zapisy

Na tej stronie wciąż trwają zapisy na bieg. Pakiet startowy kosztuje aktualnie 89 złotych i taka cena powinna utrzymać się do końca października. Od 1 listopada opłata wzrośnie do 199 złotych.

Warto zaznaczyć, że organizatorzy dokonali korekty regulaminu w tym zakresie. W jego poprzedniej wersji tak gwałtowny wzrost ceny pakietu miał nastąpić po 31 sierpnia.

W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział 22,5 tysięcy uczestników, tym samym padł rekord frekwencji na polskim biegu ulicznym bez względu na dystans.

red