Garmin Ultra Race Gdańsk 2019 już za niecałe dwa miesiące

Po sukcesie pierwszej, zeszłorocznej edycji, finałowy etap Garmin Ultra Race znowu zawita nad morze. Termin zawodów przypadł do gustu wielu biegaczom, dlatego tegoroczna edycja odbędzie się 7 grudnia. Start i meta, podobnie jak w zeszłym roku usytuowane będą w okolicach Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Do udziału w minionej edycji zawodów, które zadebiutowały w Gdańsku zgłosiło się blisko 1,5 tysiąca zawodników.

– Zeszłoroczna edycja imprezy pokazała, że termin i lokalizacja zawodów odpowiadają zawodnikom, co spowodowało, że licznie stawili się na starcie poszczególnych dystansów. Trasy zawodów będą takie same, dzięki czemu biegacze będą mogli porównać czasy sezon do sezonu. Ponownie za ukończenie poszczególnych dystansów zawodnicy otrzymają punkty ITRA. Na dystansie 86 km będą przysługiwały 3 punkty, na 52 km 2 punkty i za ukończenie dystansu 27 km biegacze otrzymają 1 punkt  – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska.

Trzy dystanse do wyboru

Zawody w Gdańsku zakończą tegoroczny cykl Garmin Ultra Race. W maju odbyły się biegi w Myślenicach, a we wrześniu w Radkowie.  Tegoroczna odsłona Garmin Ultra Race Gdańsk będzie rywalizacją na czterech dystansach.

Biegacze będą mieli do wyboru: 86 km, gdzie przewyższenia wyniosą +1850m/-1850 m oraz 52 km (+1200 m/-1200 m), poprowadzonymi przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz krótsze: 27 km (+ 650/- 650 m) i 11 km (+250 /-250 m) w Lasach Oliwskich – stanowiących południową część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Drugi raz w Gdańsku odbędzie się również impreza towarzysząca dla dzieci – Garmin Kids, czyli zawody biegowe dla najmłodszych na trzech dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

Unikatowa rzeźba terenu

Wszystkie trasy gdańskiej edycji zawodów Garmin Ultra Race 2019 przebiegać przez Trójmiejski Park Krajobrazowy, którego cechą charakterystyczną jest unikatowa, polodowcowa rzeźba terenu. W licznych zagłębieniach terenu znajdują się torfowiska oraz kilkanaście małych jezior.

Trójmiejski Park Krajobrazowy tworzą chłodne północne zbocza, głębokie doliny poprzecinane potokami o charakterze podgórskim, torfowiska i śródleśne jeziora. Ewenementem na skalę kraju jest położenie tak cennego przyrodniczo obszaru na styku z dużą aglomeracją miejską.

Zapisy na wszystkie dystanse Garmin Ultra Race Gdańsk 2019 trwają na oficjalnej stronie zawodów.

mat. pras