Mistrzostwa Polski Kobiet na 10km odbędą się w Poznaniu

Organizatorzy poznańskiego Biegu Niepodległości RunPoland 2019 poinformowali, że w ramach imprezy odbędą się 8. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10km. Jak się dowiedzieliśmy, na liście startowej zaplanowanych na 11 listopada zawodów znajduje się ponad 11 tysięcy uczestników. 

Zamieszanie wokół mistrzostw

Już wydawało się, że mistrzostwa kraju kobiet na dystansie 10km w tym roku nie dojdą do skutku. Imprezy w tej randze zabrakło w kalendarzu startów i przyszło nam długo czekać na informację, w ramach jakiego biegu zostanie rozegrana.

Nieoficjalnie wiemy, że Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał prawo do organizacji zawodów Życiowej Dziesiątce, która odbyła się  7 września. Problem w tym, że o tej decyzji… nie wiedzieli organizatorzy biegu na trasie z Krynicy Zdroju do Muszyny.

Ostatecznie dopiero pod koniec września zapadła września, że najszybsze w Polsce biegaczki na dystansie 10km wyłonią 11 listopada zawody w Poznaniu.

– Zapowiada się wspaniała sportowa rywalizacja! Klasyk, jakim jest dystans 10 kilometrów budzi wielkie emocje, a Poznań znany ze wspaniałego dopingu kibiców z pewnością poniesie nasze panie po jak najlepsze rezultaty – zapowiada Artur Kujawiński, szef Biegu Niepodległości RunPoland 2019.

Już wkrótce wystartuje proces zgłoszeń do mistrzostw oraz poznamy regulamin. Zobaczymy, jak późne ogłoszenie terminu imprezy wpłynie na zainteresowanie zawodami czołowych biegaczek w kraju.

W ubiegłym roku mistrzostwa odbyły się w ramach Biegnij Warszawo. Zawody wygrała Renata Pliś  z czasem 33:55 przed Moniką Andrzejczak (34:00) i Ewą Jagielską (34:11).

Trwają zapisy

Jak udało nam się dowiedzieć, na liście startowej poznańskiego biegu jak dotychczas znajduje się ponad 11300 uczestników. Zapisy wciąż trwają na tej stronie. Wpisowe na bieg aktualnie wynosi 89 złotych, po 15 października wzrośnie do 199 złotych.

W pakiecie startowym znajdzie się m.in. okolicznościowa czapeczka biegowa do wyboru w kolorze białym lub czerwonym, rogal świętomarciński, a także pokryty srebrem o próbie 100 medal w formie statuetki przedstawiającej sylwetkę Husarza.

– Do tej pory medal z Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu dwukrotnie zdobył miano najpiękniejszego medalu imprezy biegowej. Tegoroczny wydaje się być jeszcze lepszy, niż poprzednie. Czy zatem sukces będzie powtórzony po raz trzeci? Patrząc na tę statuetkę aż serce bije nam mocniej – mówi Artur Kujawiński.

Ubiegłoroczny Bieg Niepodległości RunPoland w Poznaniu był największą imprezą biegową w historii kraju. Do mety zawodów dotarło 22543 uczestników.

red