The Night Mile – warszawska nocna mila za nami

W ubiegłą sobotę warszawiacy, a także biegacze z całej Polski, bawili się na imprezie zorganizowanej przez społeczność adidas Runners Warsaw. The Night Mile to nocny bieg na dystans 1 mili, czyli 1609 m. Uczestnicy mieli okazję pobić swój życiowy rekord, ale także dobrze bawić się przy dźwiękach energetycznej muzyki.

The Night Mile to zupełnie nowa formuła imprezy biegowej. Śladem społeczności adidas Runners z innych europejskich stolic, w miniony weekend tym razem warszawiacy mogli zmierzyć się z dystansem 1 mili, który jest przyjazny i osiągalny dla wszystkich.

Dla początkujących to bezpieczny odcinek, aby postawić pierwsze kroki na trasie atestowanego biegu. Natomiast dla doświadczonych biegaczy to wyzwanie i sprawdzian formy na tak krótkim dystansie.

Trasa The Night Mile poprowadziła przez spektakularnie rozświetlony Most Świętokrzyski. Na półmetku czekała scena, gdzie Dj ZuzaOK dodawała biegaczom energii w rytm rapowych kawałków.

Najszybsza wśród kobiet okazała się Weronika Wyka z czasem 05:11.00. Drugie miejsce zajęła Iwona Wicha (05:12.00), a trzecie Joanna Dorociak (05:16.00).

W klasyfikacji mężczyzn, pierwsze miejsce zajął Michał Misiewicz (04:27.00), tuż za nim na podium uplasowali się Łukasz Parszczyński (04:28.00) oraz Daniel Żochowski (04:29.00).

Dodatkowo, podczas biegu mierzony był czas na ostatnim 100-metrowym odcinku biegu.

Po biegu, na uczestników czekało After Party w industrialnym otoczeniu Elektrowni Powiśle. O oprawę muzyczną wieczoru zadbali Dj-e Michał Ziętara oraz ZuzaOK.

Cała impreza została zorganizowana w duchu eko-friendly, m.in. środki zebrane z opłat startowych posłużą za wsparcie fundacji alter eko, działającej na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju miasta.

W pakietach startowych uczestnicy znaleźli m.in. techniczną koszulkę adidas ze specjalną, lokalną grafiką biegu.

mat pras.