W półtorej minuty po schodach na 17. piętro Collegium Altum

Dzisiaj odbył się V Bieg po Schodach Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznej w Poznaniu. O medale walczyło ponad 300 uczestników. Aby pojawić się na najwyżej usytuowanej mecie w Poznaniu, biegacze musieli pokonać 17 pięter, czyli 372 schody. Zwyciężył  Adrian Bednarski – uzyskując czas 01:30. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką była Ilona Gradus z czasem 01:57.

– Finałowy bieg rozgrywany jest zawsze na wysokim poziomie. W tym roku zawody miały wyjątkową oprawę nie tylko ze względu na piątą edycję, ale także na 100-lecie AZS-u. Bieg po schodach Collegium Altum ma oryginalny, akademicki klimat – podkreśla Przemysław Walewski, redaktor naczelny wszystkoobieganiu.pl, główny organizator biegu.

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach imprezy odbyły się V Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich oraz V Mistrzostwa Polski Studentów w biegu po schodach.

Najlepszym biegaczem wśród wykładowców okazał się Rafał Wróbel z czasem 1:48. Spośród pań najszybsza była Baha Kalinowska-Sufinowicz z czasem 3:40. Wśród studentów najszybciej dystans pokonał Michał Gil (01:32), wśród studentek najlepsza była Weronika Kuchno (2:32).

Na trasie rywalizowali ze sobą również policjanci oraz strażacy, startując w 5. Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem komendanta głównego policji, gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka oraz w 3. Mistrzostwach Wielkopolski o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, bryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Tekst i zdjęcie: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu