Biegun kończy sezon. „Wichrowe Wzgórza” bez przeszkód wodnych, ale z błotem

Już w najbliższą sobotę na terenie Kolibki Adventure Park w Gdyni odbędzie się ostatnia tegoroczna edycja biegu przeszkodowego Biegun. Tym razem imprezie towarzyszyć będzie hasło „Wichrowe Wzgórza”. Jak się dowiedzieliśmy w Biurze Prasowym, na jego uczestników czekać będzie około 26 przeszkód, ale pokonanie żadnej z nich nie będzie wymagało wchodzenia do wody.

Jesienna edycja Bieguna będzie zostanie przeprowadzona na czterokilometrowej pętli, którą każdy z uczestników będzie mógł pokonać jeden, dwa, trzy lub cztery razy.

Organizatorzy zapewniają, że na trasie nie będzie wody, ale zaznaczają, że zawodnicy powinni przygotować się na błoto.

I to w dużych ilościach. Pogoda sama je produkuje – zaznacza Karolina Rogińska z ekipy Bieguna. – Skupiamy się na tym, aby rozgrzać zawodników. Do pakietu startowego zamiast koszulki dajemy czapkę z logiem Biegun, to jest nowość. Na uczestników czekać będą również gorące prysznice oraz ogrzewane biuro zawodów. Po biegu będzie można zjeść ciepłą grochówkę, wegetariańskie leczo oraz mięso z grilla – wylicza.

Jako pierwsi na trasę Bieguna w sobotę o godzinie 9:00 wyruszą startujący w kategorii Open, a potem w biegach rodzinnych i B4, czyli formuły, która daje okazję poznać smak biegu przeszkodowego. Start fali Elite przewidziano na godzinę 13:00.

Zapisy online zostały już zamknięte, ale cały czas będzie można dołączyć do grona uczestników wykupując pakiet w biurze zawodów. Ceny wejściówek zaczynają się od 169 złotych.

– Na dziś zapisanych jest prawie 600 osób – informują organizatorzy. – Wśród 26 przeszkód na trasie w falach Open i Elite znajdą się trzy tj. Monkey bar/fly, Leniwiec i Ninja Rings, które będą dostępne również w łatwiejszej wersji, czyli Slow Line. Korzystając z tej opcji, do zrobienia będzie również dodatkowa pętla o długości około 200 m – dodają.

Jednocześnie poznaliśmy kalendarz imprez w cyklu Biegun na 2020 rok. Pierwsza edycja pod hasłem „Wesołe Bagniska” odbędzie się 28 marca, letni „Gniew Bosmana” zaplanowano na weekend 4-5 lipca a sezon zakończy w pierwszy weekend edycja pod nazwą „Wielkie Wygwizdowo”.

Biegun to cykl biegów z przeszkodami organizowany od 2014 roku. Znakiem firmowym imprezy jest trudny teren Adventure Parku Kolibki w Gdyni oraz oryginalne przeszkody. Bieguna wyróżnia również możliwość pokonywania dowolnej liczby okrążeń.

red

fot. biegun.info