Wrocławski Bieg Niepodległości dla obcokrajowców

Pierwszy Wrocławski Bieg Niepodległości wyruszył dzisiaj z Rynku w stolicy Dolnego Śląska. Po uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w dziesięciokilometrową trasę wyznaczoną w centrum Wrocławia wystartowało 2636 biegaczek i biegaczy. Na mecie zameldowało się 2631 z nich.

Jako pierwszy zmagania ukończył obywatel Ukrainy Roman Romanenko z bardzo dobrym czasem 29:39. Za nim finiszował Kenijczyk Nelson Kipkogei Cherituch (30:32). Na najniższym stopniu podium stanął Emil Dobrowolski (30:36).

Wśród pań triumfowała obywatelka Kenii Nelly Jepchumba (00:33:27). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Lisowska z czasem 33:03, a trzecie Kenijka Mbatha Ruth Nundu (34:21).

Przy trasie zawodnikom towarzyszyły inscenizacje historyczne, chór wykonujący pieśni patriotyczne, a przy strefie startu i mety znalazła się wystawa fotografii historycznych. Na każdego biegacza po przekroczeniu linii finiszu czekała gorąca herbata i bezalkoholowy grzaniec.

Organizatorzy już zapowiadają, że kolejna edycja Wrocławskiego Biegu Niepodległości odbędzie się w przyszłym roku w najważniejsze polskie święto narodowe – 11 listopada 2020.