Czy trzynastka okaże się szczęśliwa? 13. PKO Poznań Półmaraton rusza z zapisami

Od wczoraj można się zapisywać do 13. PKO Poznań Półmaratonu, który odbędzie się 5 kwietnia 2020 roku. Zapisy potrwają do 4 kwietnia, pod warunkiem, że wcześniej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc, który wynosi 10,5 tysiąca osób. Do 24 marca organizatorzy przepiszą numer startowy na inną osobę.

– W ciągu niespełna 2 godzin od uruchomienia zapisów chęć udziału w biegu zgłosiło blisko 800 osób. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zgłoszenia biegaczy – poinformowała Monika Prendke z Biura Prasowego 13. PKO Poznań Półmaratonu.

Rejestrujący się do 20 lutego za opłatę startową zapłacą 95 złotych. Po tym terminie cena pakietu startowego wzrośnie trzy razy – w marcu wynosić będzie 115 złotych, a w dniach 1-11 kwietnia będzie 20 złotych droższy. Najwięcej za prawo startu w Poznaniu, bo 155 złotych zapłacą biegacze, którzy zapiszą się w Biurze Zawodów w dniach 3-4 kwietnia.

Zwolnieni z opłaty startowej są zawodnicy, którzy w 11. PKO Poznań Półmaratonie zajęli miejsca I-III w kategoriach wiekowych oraz biegacze, którzy mają na koncie wszystkie dotychczasowe edycje Poznań Półmaratonu. Na 25-procentową zniżkę liczyć mogą posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania.

Konto dla każdego

Zapisy przyjmowane są na stronie halfmarathon.poznan.pl. Jak informują organizatorzy, każda osoba chcąc zapisać się na kwietniowy bieg musi podczas rejestracji założyć konto użytkownika. Taki wymóg dotyczy zarówno biegaczy, którzy jeszcze nie startowali w Poznaniu jak i tych, którzy mają na koncie biegi w stolicy Wielkopolski. Poprzednie dane nie są bowiem przechowywane i wcześniej zakładane konta zostały zdezaktywowane.

Konto użytkownika umożliwi biegaczowi dokonywanie zmian swoich danych, aktywacji swojego konta, a także przeniesienie numeru startowego na inną osobę. Podczas zapisów obowiązuje zasada, że im wcześniejsze zgłoszenie tym niższy numer startowy, gdyż są one nadawane po kolei. Ostateczny termin zapisów mija 4 kwietnia lub też po osiągnięciu maksymalnego limitu zgłoszeń tj. 10,5 tysiąca zawodników.

Aby dokonać zgłoszenia należy kliknąć na stronie głównej przycisk „Zapisz się” oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. W kolejnym kroku będzie można dokonać płatności za pakiet.

Do mety tegorocznej edycji PKO Poznań Półmaratonu dobiegło dokładnie 10 285 zawodników, czyli o 699 mniej niż rok wcześniej. Bieg w stolicy Wielkopolski był trzecim największym półmaratonem w 2019 roku. Podium otwiera PZU Półmaraton Warszawski z 12 761 finiszerami, a drugie miejsce w tym roku należy do PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu (10 701).

red