Grodzisk w Koronie, ale bez dodatkowej puli numerów startowych dla uczestników cyklu

– Przyjmujemy do wiadomości informację o powrocie naszego półmaratonu do cyklu Korona Polskich Półmaratonów – ogłosili dzisiaj organizatorzy XIV Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”, który odbędzie się 14 czerwca 2020 roku. Jednocześnie podkreślili, że nie przewidują dla uczestników cyklu puli dodatkowych numer startowych. Walczących o KPP będzie obowiązywał dokładnie ten sam regulamin, co pozostałych biegaczy. 

17 grudnia Polskie Stowarzyszenie Biegów podało, że przyszłoroczny cykl biegów zaliczanych do Korony Polskich Półmaratonów tworzyć będzie 11 biegów. Wśród nich znalazł się również Grodziski Półmaraton „Słowaka”, który w ubiegłym roku został niespodziewanie z niego wyeliminowany. Powrót imprezy do KPP w Grodzisku wywołał zdziwienie.

– Jako organizatorzy nie składaliśmy wniosku o taki powrót, ani  nie zabiegaliśmy o ponowne przyjęcie naszego biegu do cyklu. Podjęta przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Biegowego decyzja jest dla nas zaskoczeniem i zdziwieniem zwłaszcza, że została podjęta bez konsultacji z nami, a co za tym idzie – bez naszej zgody. Co więcej – zarówno zeszłoroczną informację o wykluczenie naszego biegu z Korony, jak i tegoroczną nowinę o powrocie do tego cyklu – otrzymujemy za pośrednictwem oświadczenia zamieszczonego na stronie internetowej. Stanowczo uważamy, że tak ważne decyzje rodzące szereg poważnych konsekwencji powinny być podejmowane po konsultacjach z organizatorami biegu – czytamy w oświadczeniu przesłanym dzisiaj do naszej redakcji przez Marka Małeckiego, dyrektora grodziskiego półmaratonu.

„Biegacze u nas są na pierwszym miejscu”

– Nasze działania, wysiłek organizacyjny oraz wszelkie dotychczasowe decyzje podejmowaliśmy mając na względzie przede wszystkim dobro biegaczy – ludzi którzy startują w naszym biegu i są w naszym mieście mile widzianymi gośćmi. To biegacze są u nas na pierwszym miejscu. Wychodząc naprzeciw tym, którzy chcieli by wybrać XIV Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” jako jeden z biegów dających możliwość zdobycia Korony Półmaratonów Polskich, przyjmujemy do wiadomości informacje o powrocie naszego półmaratonu do cyklu KPP. Traktujemy tą decyzję jako wyraz uznania dla poziomu organizacyjnego „Słowaka” i niepowtarzalnej atmosfery odbywającego się w Grodzisku Wielkopolskim biegu – podkreślają organizatorzy półmaratonu.

Zapisy do tegorocznej edycji biegu w Grodzisku, który odbył się 9 czerwca trwały raptem…44 minuty. Na mecie zameldowało się 3 161 zawodników, ustanawiając nowy, frekwencyjny rekord półmaratonu.

Wszystko wskazuje na to, że o numer startowy na przyszłoroczną edycję biegu, który odbędzie się 14 czerwca będzie jeszcze ciężej.

– Informujemy, że nie przewidujemy dodatkowej puli numerów startowych dla biegaczy deklarujących start w ramach Korony Półmaratonów Polskich. Wszystkich zawodników obowiązywać będzie ten sam regulamin – zakończyli organizatorzy.

Przyszłoroczny cykl Korony Polskich Półmaratonów wystartuje 23 lutego w Wiązownie koło Warszawy. Odbywający się tam półmaraton w 2020 roku zostanie zorganizowany już po raz czterdziesty. Impreza zadebiutuje w cyklu KPP.

Nazwa imprezyTermin
40. Półmaraton Wiązowski23 lutego 2020
13. PANAS Półmaraton Ślężański w Sobótce21 marca 2020
5. Gdynia Półmaraton - World Athletics Half Marathon Championships 29 marca 2020
13. PKO Poznań Półmaraton5 kwietnia 2020
8. PKO Białystok Półmaraton 10 maja 2020
15. PZU Półmaraton Warszawski23 maja 2020
14. Grodziski Półmaraton "Słowaka"14 czerwca 2020
8. Nocny Wrocław Półmaraton20 czerwca 2020
30. Półmaraton Signify Piła 6 września 2020
43. Bieg Lechitów Gniezno20 września 2020
7. PZU Półmaraton Królewski w Krakowie 18 października 2020

red