Kaszuby czekają! Festiwal Ultra Way przyjmuje zapisy

W dniach 29-30 maja 2020 roku na ternie Kaszub Północnych odbędzie się Festiwal Biegowy Ultra Way. W programie imprezy znajdują się biegi trailowe na dystansach: 10 km +, 22 km +, 50 km +, 100 km +, 160 km +.

Bazą imprezy będzie miasto Rumia – start/meta zorganizowany zostanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 7.

– Spodziewamy się ponad pół tysiąca uczestników z całej Polski, w tym zawodników z czołówki biegów ultra. Ambasadorami naszej imprezy jest między innymi rekordzistka Polski na 100 km i v-ce Mistrzyni Świata Małgorzata Pazda – Pozorska oraz olimpijczyk i reprezentant Polski w wioślarstwie Adam Korol. W osadzie czwórki podwójnej czterokrotnie zdobywał mistrzostwo świata, był złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, był także mistrzem Europy – informuje Dariusz Rewers, organizator festiwalu.

Trasy festiwalowych biegów przebiegać będą poprzez piękne, naturalnie dziewicze tereny północnych Kaszub. Na uczestników czekają różnorodne formy rzeźby terenu. Biegacze już na początku będą mieć do czynienia z wzniesieniami morenowymi. tereny polodowcowe, bagniste i wyrzeźbione przez wijące się strumienie.

Tych, którzy zdecydują się na dłuższe trasy czeka jeszcze Puszcza Darżlubska z dzikimi, gęstymi lasami i mokradłami. Gęste, dzikie obfitujące w zwierzynę płową lasy, a właściwie i bory Wysoczyzny Żarnowieckiej. Wytrwali będą mogli zobaczyć wschód słońca nad morzem. Troszkę plaży oraz klify nadmorskie z małym morzem Kaszubskim, czyli Zatoką Pucką.

– Planujemy w dniu festiwalu biegowego zorganizować festyn dla rodzin uczestników, kibiców oraz mieszkańców Rumi z okazji Dnia Dziecka. Bieg ma również cel charytatywny, ponieważ część funduszy uzyskanych z zakupu pakietów startowych przekażemy na rzecz Fundacji Hospicyjnej ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku – dodaje Rewers.

Organizacją wydarzenia zajęło się Stowarzyszenie „Ultra Way” założone przez społeczników, ale też wielokrotnych uczestników oraz medalistów i zwycięzców biegów ultra oraz biegów na orientację.

– Jesteśmy przekonani, że Festiwal Biegowy Ultra Way zajmie szczególne miejsce na biegowej mapie Polski. W naszym regionie odbywa się sporo imprez sportowych, ale brakuje biegów długich, przełajowych, leśnych, które pozwalają na kontakt z przyrodą i poznawanie uroków naszych pięknych okolic – kończy organizator imprezy.

mat pras.