Kolory, które dodają szybkości. Na rynek wjeżdża nowy model GEL Noosa TRI dla triathlonistów

ASICS zaprezentował dwunastą odsłonę modelu butów GEL-Noosa TRI, który dedykowany jest m.in. triathlonistom. To jedne z najbardziej kolorowych butów w ofercie japońskiej marki. Są lekkie, przewiewne i zawierają technologie, które umożliwiają szybki i energiczny bieg.

Gel-Noosa TRI to but zaprojektowany z myślą o biegaczach o stopie neutralnej, który posiada zaawansowaną technologię amortyzacji ASICS – FlyteFoam oraz Propulsion Trusstic.

Sprężysta podeszwa i dobrze dopasowana cholewka

Podeszwa środkowa została zaprojektowana z użyciem miękkiej i sprężystej pianki FlyteFoam umiejscowionej bliżej podłoża. Za sprawą niższej wagi oraz wyższej trwałości niż tradycyjne pianki, podeszwa środkowa daje uczucie miękkości oraz wsparcie od momentu lądowania, aż do wybicia.

Jak podkreśla producent, cholewka modelu GEL-Noosa TRI 12 wykonana z siateczki Open Mesh, owija stopę niczym druga skóra, a wzmocnienia w kluczowych miejscach, takich jak łuk stopy, zapewniają dodatkowe wsparcie.  Dodatkowo, posiada także specjalne perforacje, zaprojektowane specjalnie pod kątem triathlonu.

Koniec z zaplątanymi sznurówkami

Ciekawym rozwiązaniem, wymyślonym specjalnie dla triathlonistów są sznurówki CATERPY, a także specjalne wypustki na języku oraz zapiętku. Sprawiają, że możliwe jest łatwe i szybkie założenie buta na stopę, bez konieczności sznurowania, a także dobre dopasowanie w trakcie biegu.

Dzięki zastosowaniu gumy SUPER AHAR pod piętą, but posiada dodatkową warstwę zwiększającą jego trwałość.

Model Gel Noosa TRI 12 dostępny jest w takich sklepach jak: Eobuwie.pl, Dotsport.pl, Runners Club, Yes Sport, Buty Jana, 4 Faces, a także na stronie internetowej ASICS w sugerowanej cenie detalicznej 580 złotych.

mat pras.