Nocny Wrocław Półmaraton: przez Halę Stulecia na Stadion Olimpijski. Zapisy ruszają w Sylwestra

Punktualnie o północy w sylwestrową noc, wystartują zapisy do 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. W poprzednich latach pakiety startowe znajdowały nabywców w rekordowym tempie – kilkanaście tysięcy miejsc rozchodziło się w około dwa tygodnie. Uczestnicy biegu wyruszą na ulice stolicy Dolnego Śląska 20 czerwca 2020 roku o godzinie 22:00. 

W nadchodzącej edycji imprezy będzie miało możliwość wziąć udział ponownie 13 tysięcy zawodniczek i zawodników. Start i meta półmaratonu będą znajdować się na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego.

Uczestnicy pobiegną nową trasą, która po raz pierwszy w historii imprezy prowadzić będzie m.in. przez wnętrze Hali Stulecia, zabytkowego budynku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

– Dodatkowo, zawodnicy będą mieli okazję podziwiać specjalnie przygotowany pokaz fontanny multimedialnej. Zgodnie z wrocławskim zwyczajem, całej imprezie będzie towarzyszyć spójna oprawa muzyczna: tym razem w rockowej stylistyce – informują organizatorzy.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton to drugi największy tegoroczny bieg na dystansie 21,097km w kraju. Do jego mety dotarło 10 701 biegaczy.

red