Pakiety startowe na 11. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju do końca roku w niższych cenach

Ostatnie godziny starego roku to dobra okazja by wybrać starty w kolejnym sezonie. Już blisko 3,4 tysiąca osób postawiło na 11. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju (11-13.9.2020). Organizatorzy imprezy przypominają o zmieniającym się progu opłat startowych – najniższe stawki obowiązują tylko do północy 31 grudnia.

– Cieszymy się, że oferta 11. TAURON Festiwalu Biegowego przypada Wam do gustu i znów tak licznie – a w tej edycji rekordowo licznie! – zapisujecie się na imprezę w uzdrowisku – mówi Anna Czerwińska, prezes Fundacji Festiwal Biegów.

W zgłoszeniach do biegów Festiwalu przeważają rejestracje indywidualne, na wybrane biegi. Sukcesywnie przybywa też osób, które przyjadą do Krynicy z całą rodziną.

Największym zainteresowaniem cieszy się najkrótszy z dystansów Biegu 7 Dolin. 35-kilometrową trasę z Mniszka n.Popradem (Słowacja) do Krynicy-Zdroju chce pokonać już blisko 700 osób. Prawie 600 osób zgłosiło się na start koronnego dystansu B7D – 100 km. Większość osób, które awizują start, ukończyło 35. rok życia – wszyscy wezmą udział w 3. Mistrzostwach Polski Masters w Ultramaratonie Górskim.

Życiowa Dziesiątka – najszybszy bieg na 10 km w Polsce i najpopularniejszy bieg uliczny Festiwalu, rozgrywany w randze Mistrzostw Polski Masters w Biegu Ulicznym na 10 km, to już ponad 600 zgłoszeń. Trzeci z mistrzowskich biegów w Krynicy – Koral Maraton, to już blisko sto zgłoszeń.

Rekordowe zainteresowanie notuje… najtrudniejsza konkurencja Festiwalu – biegowa etapówka Iron Run. Do trzydniowej rywalizacji w 9 biegach (ponad 140 km) zgłosiło się już 125 zawodników, w tym 6 kobiet!

– Przypominamy o zbliżającej się zmianie progu opłat startowych do krynickich biegów. Z najniższych stawek tzw. wpisowego można korzystać już tylko do 31 grudnia. Od 1 stycznia wciąż będzie tanio – jak zawsze na Festiwalu – ale jednak drożej. Zdecydowany na start? Nie zwlekaj z zapisem i wniesieniem opłaty startowej – oszczędzaj! – zachęca Anna Czerwińska.

11. TAURON Festiwal Biegowy wystartuje 11 września 2020 roku. Program sportowy imprezy tworzy blisko 25 konkurencji biegowych i nordic walking o łącznej długości tras ponad 300 km. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszyć będą spotkania z mistrzami sportu, warsztaty i seminaria dla biegaczy, strefy aktywności czy koncerty.

mat pras.