Znamy datę ORLEN Warsaw Marathon 2020. „Trasa będzie naprawdę szybka”

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć ósma edycja ORLEN Warsaw Marathon odbędzie się 19 kwietnia 2020 roku. Dobiega końca przetarg, który wyłoni firmę organizującą imprezę. – Najprawdopodobniej do końca tygodnia zostanie wybrana agencja i przygotowania ruszą na 100% – mówi nasz informator. 

Mimo trwającego przetargu cały czas prowadzone są działania w temacie tras biegów oraz toczą się rozmowy z zawodnikami elity.

– Schemat organizacyjny imprezy od pierwszej edycji jest taki sam. Dlatego już mogliśmy potwierdzić lokalizację Miasteczka Biegaczy, które tradycyjnie stanie na błoniach PGE Narodowego. Start i meta maratonu będzie w tych samych miejscach, co w ubiegłym roku, ale trasa będzie inna, naprawdę szybka – zdradza nam osoba uczestnicząca w przygotowaniach.

Na pewno nie będzie krzyżować się trasą innych biegów – dodaje nawiązując do wydarzeń podczas tegorocznej edycji imprezy, gdy uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon i biegu OSHEE wpadli na siebie.

Podobnie jak w ubiegłych latach ORLEN Warsaw Marathon wyłoni mistrza kraju w maratonie. Kobiety o mistrzowskie medale będą rywalizować 5 kwietnia w Dębnie.

Bieg będzie prowadzony pod polskich zawodników, którzy walczyć będą o minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Właśnie dlatego trasa będzie szybka, na pewno ominie podbieg na ulicy Tamka, który biegacze pokonywali w tym roku po 30 kilometrze – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

Część uczestników biegu masowego w ramach Mistrzostw Świata w Półmaratonie, który 29 marca odbędzie się w Gdyni może wykorzystać ten start jako generalny sprawdzian formy przed ORLEN Warsaw Marathon 2020.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy ruszą zapisy na wiosenny maraton w stolicy i w jakich cenach zostaną udostępnione pakiety startowe.

ORLEN Warsaw Marathon to trzeci największy bieg maratoński w Polsce w tym roku. 14 kwietnia do jego mety dotarło 4692 uczestników. Impreza posiada status World Athletics Road Race Silver Label.

md