Droga do Tokio wiedzie przez Gdynię. Polscy maratończycy sprawdzą formę na Biegu Urodzinowym

Znamy nazwiska polskiej elity sportowej podczas zbliżającego się Biegu Urodzinowego, rozgrywanego w ramach cyklu Grand Prix Gdyni. Stawka zawodników i zawodniczek robi duże wrażenie. Będzie okazja, aby ocenić, w jakiej dyspozycji są polscy maratończycy przed ostateczną batalią o przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Impreza w Gdyni już 16 lutego.

Organizatorzy tegorocznego Grand Prix Gdyni postawili sobie za jeden z celów wysoki poziom sportowy zawodów, oparty na najlepszych polskich biegaczach i biegaczkach ulicznych. Ogłoszona właśnie lista nazwisk elity sportowej wskazuje na to, że na gdyńskich ulicach możemy spodziewać się naprawdę szybkiego biegania.

Swój udział w otwierającym cykl Biegu Urodzinowym potwierdzili już: Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski, Błażej Brzeziński, Artur Kozłowski, Tomasz Grycko, Mariusz Giżyński i Kamil Jastrzębski a także czołowe zawodniczki Anna Gosk, Aleksandra Lisowska, Monika Kaczmarek i Monika Stefanowicz. 

– To rzadkość na polskiej scenie biegów ulicznych, aby jedne zawody zgromadziły na starcie tak liczną grupę biegaczy z krajowej czołówki. Zagwarantowaliśmy nagrody finansowe za zajęcie miejsc 1-5 w klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Dodatkowo, zawodnicy walczą o atrakcyjną nagrodę główną – samochód osobowy – w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix Gdyni – zadowolenia z tak silnej grupy zawodników i zawodniczek nie kryje Michał Drelich, dyrektor zawodów.

Co więcej, zapowiada się, że kolejne biegi tegorocznego Grand Prix Gdyni mogą doczekać się jeszcze bardziej imponującej stawki elity sportowej. Starty w Gdyni planują ambasadorzy cyklu – Henryk Szost i Karolina Nadolska. Zainteresowanie udziałem w kolejnych biegach wyrazili także Yared Shegumo i Szymon Kulka.

W programie Biegu Urodzinowego upamiętniającego nadanie Gdyni praw miejskich, które miało miejsce 10 lutego 1926 roku znajdują się zawody na dystansie 5 i 10 km, marsz nordic walking na dystansie 5 km oraz Dziecięcy Bieg Urodzinowy. Dzieci i młodzież w wieku 3-16 lat będą miały do wyboru dystanse od 250 m do 2000 m.

Biegi na 5 i 10 km odbędą się po atestowanych trasach, ze startem i metą na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a organizatorzy zachęcają do zapisania się na cały przyszłoroczny cykl Grand Prix Gdyni, aby skompletować kolekcjonerski zestaw pamiątkowych medali.

Bieg Urodzinowy otwiera cykl

Grand Prix Gdyni 2020 składać się będzie z czterech dobrze już znanych biegów.

Cykl otworzy 16 lutego Bieg Urodzinowy, kolejny będzie 10 maja Bieg Europejski, a ostatnie dwa to zaplanowany na 27 czerwca nocny Bieg Świętojański i Bieg Niepodległości, który odbędzie się 8 listopada.

Rejestracja do startu prowadzona jest na platformie SlotMarket.pl, a cena pakietu startowego na Bieg Urodzinowy wynosi 50 zł (45 zł z Kartą Mieszkańca). Aktualnie, swój udział w zawodach zgłosiło ponad 1100 osób.

mat pras.

fot. gdyniasport.pl