Już w niedzielę zawody Trail Kamieńsk na najwyższej górze w centralnej Polsce

W najbliższą niedzielę startuje piąta edycja Trail Kamieńsk, do której zgłosiła się rekordowa liczba 630 zawodników z całej Polski. Zapisy zamknęły się na blisko miesiąc przed zawodami. Rywalizacja na najwyższej górze w centralnej Polsce toczyć się będzie na dwóch dystansach – 6 km i 30 km.

W tym roku świętujemy mały jubileusz, to już piąta edycja biegu, który na przestrzeni tych kilku lat przyciąga na start co raz większą rzeszę biegaczy z całej Polski – mówi Bartłomiej Sobecki organizator imprezy, dodając – cieszy nas, że frekwencja rośnie zarówno na krótkim jak i długim dystansie, a osoby które debiutują na naszych zimowych zawodach, wracają na start również w letniej odsłonie imprezy.

Z roku na rok coraz więcej zawodników dostrzega walory góry i przyjeżdża sprawdzić się na Trail  Kamieńsk. Najwyższa góra w centralnej Polsce to również dla wielu biegaczy miejsce wspólnych treningów przygotowujące do wiosennego sezonu.

– Bardzo się cieszę, że wystartuję w Trail Kamieńsk. Ten bieg idealnie wpisuje się w przygotowania siłowe o tej porze roku. Oczywiście, lepiej gdyby był śnieg. Bardzo lubię biegi górskie, a Trail Kamieńsk to jeden z niewielu w centralnej Polsce, gdzie możemy mówić o „górce”, a nie „pagórkach”. Do tego sprawdzona ekipa organizatorów. Jako Łodzianka, bardzo się cieszę, że znowu tam będę – mówi Dominika Stelmach, która ma koncie m.in. wicemistrzostwo świata w biegach górskich oraz zwycięstwo w zawodach Trail Kamieńsk w 2017 roku.

– Jeśli zastanawiacie się nad startem w 5. Trail Kamieńsk jest jeszcze szansa! W biurze zawodów, które znajdować się będzie w budynku OSIR Góra Kamieńsk będzie można jeszcze dokonać zgłoszenia w niedzielę – informują organizatorzy.

Imprezę Trail Kamieńsk przygotowuje Stowarzyszenie Bądź Aktywny, przy wsparciu OSIR Góra Kamieńsk i firmy inesSport.

mat pras.