Na półki sklepowe wdrapała się kolejna „kozica” od Hoka One One. Czy podbije serca biegaczy górskich?

Wraz z początkiem roku w czołowych polskich sklepach dla biegaczy pojawił się model Speedgoat 4 GTX od francuskiej marki Hoka One One. To zapowiedź kolekcji wiosna & lato 2020, mającej za kilka tygodni pojawić się w polskich sklepach biegowych i outdoorowych. Oprócz wersji standardowej, dedykowanej biegom górskim, producent wprowadził do oferty wersję z wyższą cholewką, skierowaną do miłośników hikingu – Speedgoat Mid 2 GTX.

Popularna „Kozica” od marki Hoka One One w wersji standardowej – czyli jako Speedgoat 4 GTX – dedykowana jest biegom górskim, natomiast w wersji z wyższą cholewką – Speedgoat Mid 2 GTX – docenią ją miłośnicy speed hikingu, czyli szybkiego wędrowania po górach.

Spoiwem łączącym oba modele jest membrana GORE-TEX, gwarantująca wysoki stopień oddychalności i ochrony przed wilgocią, niezależnie od intensywności ruchu. Za amortyzację odpowiada gruba warstwa pianki w śródpodeszwie.

Przyczepność – również na mokrej skale – gwarantuje podeszwa Vibram Megagrip, wyposażona w bieżnik z 5 mm, wielokierunkowymi kołkami. Ostatni kluczowy element w obu modelach stanowi wodoodporna cholewka, wykonana z zastosowaniem wzmocnionej, ale przewiewnej siateczki.

W przypadku wersji męskiej dostępne są one w dwóch wersjach kolorystycznych – podobnie jak but z klasyczną, niską cholewką. W wersji damskiej producent udostępnił na tę chwilę po jednym, różniącym się od siebie kolorze dla butów niskich i wysokich.

– O Speedgoata z GORE-TEX-em można już pytać w sieci Sklep Biegacza, konkretnie w oddziałach w Katowicach, Krakowie, Warszawie – Powiśle oraz we Wrocławiu. Buty są dostępne również w Alpin Sport. Model ten sukcesywnie będzie się pojawiał w kolejnych sklepach biegowych i outdoorowych – informuje krakowska firma Raven, dystrybutor marki Hoka One One w Polsce.

Sugerowana cena detaliczna dla modelu Speedgoat 4 GTX to 699,99 złotych, a dla Speedgoat Mid 2 GTX  729,99 złotych.

Po grubej podeszwie je poznacie

Znakiem charakterystycznym obuwia Hoka One One jest nietypowa budowa, związana z zastosowaniem niezwykle grubej, piankowej podeszwy. Zdaniem producenta przekłada się ona na maksymalny stopień amortyzacji.

Inne, typowe dla Hoka One One cechy to łódkowaty kształt, niskie osadzenie stopy w ramie buta, minimalna waga oraz bogata kolorystyka.

Marka powstała we Francji w 2009 roku i od tego czasu sukcesywnie podbija kolejne rynki. Najważniejsze obecnie modele to trailowy Speedgoat 3, miejski Clifton 6 oraz łączący cechy obu z nich Challenger ATR 5.

mat pras.