Zające pobiegną dla potrzebujących dzieci

29 marca 2020 roku tysiące dzieci i dorosłych wystartuje w charytatywnym Biegu Zająców w Warszawie i Wrocławiu. Każdy przebiegnięty przez uczestników kilometr = 1 zł na rzecz potrzebujących dzieci. Do udziału w tym wydarzeniu zachęca Fundacja Góry Przenosić. 

Bieg Zająców należy do cyklu Biegów Świątecznych i jest organizowany przed świętami Wielkanocnymi. Głównym celem wydarzenia jest aktywne uczestnictwo w zawodach biegowych, co bezpośrednio wiąże się ze wspieraniem beneficjentów Fundacji Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego.

Wśród nich znajdują się m.in. Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.

– Dotychczas podczas imprez sportowych zorganizowanych pod egidą Biegów Świątecznych nasza Fundacja przekazała ponad 130 tysięcy złotych na cele charytatywne – informują organizatorzy.

Bieg Zająców odbędzie się na dystansie 10 km, a w ramach Zającowego Festiwalu Biegowego, dzieci pobiegną na dystansach od 500 m do 2500 m.

Biegi w dwóch miastach odbędą się na terenach Torów Wyścigów Konnych – Warszawa (Służewiec) i Wrocław (Partynice). Organizator zapewnia, że na obu imprezach uruchomi Miasteczka Biegowe oferujące strefy gastronomiczne i animacji dla dzieci oraz ActiveTargi.

Aktualna opłata startowa wynosi 60 złotych. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na tej stronie. 

mat pras.